Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2378_20230202_002155.jpg

Mlži BLACK urvali bronz, Příbram hostila další panteří derby

Druhý povánoční ligový výjezd přinesl bronzovou cestu na Kladno pro Mlže BLACK, družstva WHITE a RED pak bojovala spolu i proti sobě na turnaji v Příbrami.

Veletrh pracovních příležitostí

Na volební turnaj do Kladna (nebo na Kladno?) jsme vyrazili i s novou posilou Sébou Semerádem, místní BIOSka pak byla svědkem toho, kterak si malí Panteři vybírali budoucí povolání. Zda to bylo úspěšné či neúspěšné dopoledne, to už posuďte sami.

V první bitvě jsme si zkusili, jací že bychom to byli analytici a projektoví manažeři. Moc zkušeností s tímhle nemáme, takže předzápasová analýza Olympu byla prachmizerná, v rámci projektu pojmenovaného „Pojďme jim nasypat“ pak taky moc pozitivních výsledků nevzniklo, protože se nedařilo ani sypání, ani chůze k němu vedoucí. Naštěstí se to samé dalo říct o soupeři, který k našemu prvnímu pobytu na pracovním trhu byl shovívavý a nechal nás (respektive Vojtu) uplácat alespoň remízu, vidíme ale, že tímto odvětvím cesta nevede.

O půl hodiny později jsme to tedy zkusili v oboru spánkových laboratoří. Fakt, že to je hodně netradiční a tím pádem ne tak vyhledávané zaměstnání, jsme se klukům marně snažili celý druhý poločas rozmluvit, ani to ale ke změně povolání nestačilo. Snaha soupeře uspat tím, že mu ukážeme, jak má spát, se nesetkala s úspěchem, navíc jsme se sami ani pořádně neunavili, takže neúspěch to byl dvojnásobný.

Tudy tedy cesta taky nevedla a zoufalost z neznalosti svého budoucího života některé vedla k tomu, že se svůj talent snažili prodat i mezi zápasy – panteří kapitán byl tak například přistižen, kterak se snaží potenciální zaměstnavatele ohromit svou schopností dveřníka a klíčníka, zejména tedy tou jednodušší polovinou pracovní pozice, a to oddělení dveří a pantů. Jeho příkladu následovali i spoluhráči, kteří se ve dveřníky proměnili v předbrankovém prostoru, tedy místě, kde soupeři otevírat dveře úplně nechcete, na druhou stranu se ale tohle povolání vyplatilo i směrem dopředu, kdy se na sparťanská vrata podařilo taktéž několikrát nalézt klíč – byť to tedy na pohovor ani tentokrát nestačilo.

Pro závěrečný duel se tedy dvanáctičlenná skupina proměnila v něco, co v sobě míchalo ladnost baletních tanečníků, lehkost pracovníků spravujících dráty vysokého napětí a vtip stand-up komiků. Těžko říct, jestli je o někoho takového na pracovním trhu zájem, tahle kombinace ale všem evidentně vyhovovala nejvíc a my zkušení víme, že si mladí kluci (a jedna slečna) mají jít za svým snem a mají dělat to, co je baví a naplňuje nejvíc - kdo ví, třeba za pár let budeme sledovat komediální vystoupení baletek v rozvodně elektřiny. Vidět jsme zatím mohli alespoň jedno vítězství, navíc velmi klidné, které nás katapultovalo ke konečnému bronzu.

Díky rodičům za podporu a těšíme se za měsíc v Rudné, kde už snad budeme všichni vědět, co na hřišti a v životě dělat.

Autor: Tomáš Pauček


WHITE znovu pouhý krok od postupu

V sobotu 28. ledna čekal Mlže WHITE další ligový turnaj, tentokrát nás cesta zavedla na opačnou světovou stranu než minule, a to na jih do Příbrami.

Tam jsme padli v jediném zápase, a to s domácími Žraloky, což nás nakonec stálo i postup. Byla to škoda, protože jsme jinak odehráli velmi vyrovnanou bitvu, v níž nakonec rozhodl rozdíl jediného gólu. Ve zbylých utkáních jsme ale byli lepší a zaslouženě jsme ze všech tří odcházeli coby vítězové – jak proti Olympu, kdy se ujaly hned čtyři šance, tak i se Slaným, kde jsme skórovali šestkrát.

Na závěr tak přišla „repríza“ posledního derby s výběrem našich elévů, neboli Panthers RED.A znovu to byla velmi vyrovnaná a fair-play bitva, v níž kralovali hlavně gólmani, ten „náš“ pak přeci jen o trochu víc, když dokázal stejně jako minule udržet čisté konto a vpředu ho spoluhráči podpořili dvěma trefami.

Děkujeme rodičům za podporu a věříme, že příště už ten postup vyjde!

Autor: Emily Mauerová


RED v Příbrami bez zisku kytičky

V sobotu 28. ledna jsme si udělali další výlet za Prahu, tentokrát do Příbrami. V úvodním mači proti nám stanuly Barracudy ze Slaného a v první polovině jsme byli jednoznačně aktivnější, hladovější a za tuhle snahu se nám výsledková tabule odvděčila dvěma góly, z nichž na rozdíl jednoho Slaný stáhl ještě před poločasem. Do toho druhého jsme navíc vstoupili s nosánky směrem vzhůru a to byl zase problém – rychlé dva góly, které otočily zápas, následovala přetlačovaná se smutným koncem.

Bitva s Olympem byla i kvůli tempu protihráč mnohem pomalejší, ani to nám ale nevyhovovalo – i přes slabší pohyb dokázal Olymp dvakrát skórovat, my jen jednou korigovali, srovnat se nám už ale nepodařilo. Šlo se tak na klubové derby s družstvem WHITE, které bylo takovou exhibicí a velkým představením obou gólmanů, kteří dlouho drželi skóre bezbrankové. Ve vlastní přesilovce jsme nicméně dovolili skórovat Tadeášovi Kostolnému a když se pumelicí od středu přidal ještě Tom Vorel, bylo vymalováno.

Poslední mač znamenal souboj s domácími Žraloky a první polovina vypadala jako den otevřených dveří – nikdo nebránil, hrálo se nahoru – dolů a do šaten se šlo s bláznivou remízou 4:4. Ač jsme chtěli do druhé půlky jít se stejným odhodláním, projevila se na nás už únava a vyčerpání a závěr zápasu tak patřil Příbrami.

Díky rodičům za podporu a těšíme se příště.

Autor: David Förster