23_20230911_132008.jpg
18_1640199804.png
39320_IMG_2538.jpg

Mlži 09 vyhráli první koš, desítky a jedenáctky na postup nedosáhly

Jako poslední kategorie ze všech vstoupili v uplynulém víkendu do ligové sezony mladší žáci, kteří letos válčí ve třech různých koších. Mlži 09 hned na úvod zazářili a s přehledem vyhráli nejvyšší koš, naopak družstvům 10 a 11 se z jejich košů postoupit nepodařilo.

Devítky vyloupily Boleslav!

Mlži 2009 vstoupili jako předposlední panteří družstvo do ligových bojů až tuto neděli dopoledne a hned na úvod je čekaly těžké prověrky - vyzvat měli čtyři stálé účastníky nejvyššího regionálního koše!

A výzvy dopadly až na jednu výjimku na výbornou. Do Boleslavi se odjelo nakonec bez tří členů základní sestavy, zato ale s navrátilcem Kryštofem, jež se hned s radostí jal ukazovat nabyté zkušenosti z pravidelného honění meruny na starších žácích. Až na druhou půlku zápasu se Spartou to navíc vypadalo víceméně tak, jak jsme si představovali, že to po týdnech náročných tréninků a přípravy jednotlivých situací vypadat bude - byli jsme dominantní na míčku, dávali jsme si puky rychle od hokejky a technicky i takticky své soupeře převyšovali. Navíc se nám dominanci dařilo potvrzovat i jindy proklínanou produktivitou - celkové parádní skóre 19:4 se podařilo rozvrstvit mezi téměř všechny Pantery a do budoucna nám tak snad odpadá střelecké trápení a čekání na toho, kdo měl přijít, ale nepřišel. Někteří se navíc prosadili i dost netradičně, třeba hrudí, soupeřovo kopačkou nebo odrazem od plastu do zadní části helmy.

Milovníci čtení mezi řádky už jistě správně vydedukovali, že jsme nakonec celý turnaj vyhráli a hned na úvod sezony tedy ovládli nejvyšší regionální koš, to navíc při bilanci tří vítězství a jedné remízy. To rozhodně není důvod k uspokojení, naopak nás to musí motivovat k tomu dál se zlepšovat a pozici si jak udržet, tak cestu k jejímu znovuzískání i průběžně zkvalitňovat, k čemuž máme výborné předpoklady a je jen na nás, z kolika procent je dokážeme naplnit. Jednou z cest je i průběžná rotace na turnajích starších žáků, které nám co se týče fyzické náročnosti a rychlosti hry mohou dát strašně moc a pomůžou nám rozhodovat vyrovnané zápasy. 

První místo bylo symbolické i proto, že se jím rozloučil s mladšími žáky jejich dlouholetý trenér Petr Vobecký, který si od trénování dává kvůli velkému časovému presu. Díky za ta krásná léta a snad brzy nashle! Díky i rodičům, co dorazili až do Boleslavi podpořit své ratolesti a snad jsme jim dali záminku, aby přišli i příští neděli na Radlice!

Komentář končícícho trenéra Petra Vobeckého (Bobra): "Pro někoho první, pro mne poslední, pro všechny však výborný turnaj nejvyšší soutěže mladších žáků. Dokázali jsme si poradit jak s Bolkou, tak s Blacky a jediná, která nás dokázala obrat o dva body, byla nakonec Sparta. Náladu jsme si ještě zlepšili, když jsme Tatran porazili vysokým rozdílem a mohli tak slavit první místo. Chci klukům popřát hodně štěstí jak do budoucí florbalové kariéry, tak i do osobního života. Moc děkuji všem rodičům za všechny ty roky podpory. Určitě jsme se neviděli naposled, brzy se na všechny přijdu podívat. Hodně štěstí a děkuji za všechny ty parádní roky a zážitky!"

Autoři: Tomáš Pauček, Petr Vobecký

Panthers Praha 09 - Florbal MB :-)
Panthers Praha 09 - Sparta Praha :-|
Panthers Praha 09 - Black Angels :-)
Panthers Praha 09 - Tatran Střešovice :-)

Desítky na Radlicích pouze remizovaly

Prvního turnaje se dočkali i naši mlaďasové z týmu 2010. Do karet nám hrálo domácí prostředí a příjemný rozpis, kde nás nečekal, na rozdíl od našich soupeřů, žádný dvojzápas. První utkání bylo takovým západopražským derby s Olympem – konkrétně proti klukům ze Stodůlek. Utkání rozhodně neprobíhalo podle našich představ, trenér ho popsal jako „spaní“. Nedařilo se nám vyhrávat osobní souboje a naději na vítězství držel hlavně Sam v brance, byť jednou kapituloval. S odpovědí přišel Kuba Charvát, který se nerozpakoval a k překvapení všech v hale, nejvíce pak brankáře soupeře, vyslal granát od půlky, který skončil přímo ve víku.

Ve druhém zápase kluci hned od začátku vlétli na soupeře z Unhošti a to včetně posily Toma Tinkla, který se prvního zápasu nezúčastnil – zapomněl, že je dnes turnaj. První branku dal Tom Kadlčík po ztrátě soupeře a další branku hned v první minutě druhého poločasu Míša Štrunc. Třetí zářez si zapsal opět Kuba, který se od mantinelu probojoval do středu a následně se otočkou, za kterou by se nemusel stydět ani Matěj „Tornádo“ Kolátek zbavil posledního hráče a nekompromisní střelou pojistil naše vedení. Bohužel se do zápasu čím dál více začal dostávat soupeř a deset sekund před koncem i srovnal na konečnou remízu 3:3.

Poslední zápas byl zápasem zároveň nejtěžším. Kralupy na turnaji nakonec braly první místo a všechny své soupeře přehrávaly, kluci ale i přes významnou výškovou a váhovou převahou soupeře kousali a hned dvakrát se proti soupeři prosadili. Na vítězství to nicméně nestačilo a tak naše finální skóre na turnaji bylo ve složení dvou remíz a jedné porážky. Příště už nějakou výhru určitě urveme, stačí, když nebudeme soupeře pouštět do střel kolem našeho brankoviště a přidáme trochu důrazu v osobních soubojích.

Autor: Matěj Špalek

Panthers Praha 10 - Olymp Florbal :-|
Panthers Praha 10 - FBC Unhošť :-|
Panthers Praha 10 - Kralupy Wolves :-(

Jedenáctky sbíraly zkušenosti ve Stochově

Byla mrazivá sobota a tým elévů se vydal na turnaj mladších žáků do Stochova. Je to už druhý rok, kdy elévové nabírají cenné zkušenosti na pětkovém florbale proti starším soupeřům. Jako vzory tu měli Panteři posily z řad mladších žáků, které mladším spoluhráčům pomáhaly po celý turnaj.

Ve Stochově se malí Panteři postupně utkali s Rakovníkem, Černošicemi, Příbramí a Hořovicemi. Z těchto zápasů urvali kluci 2 výhry, jednu remízu a jednu smolnou prohru 0:1, která nakonec rozhodla o tom, že se nepostoupilo o koš výše. Pro většinu kluků to byl první ostrý zápas v počtu 5+1 a zvládli to všichni výborně. Díky místnímu občerstvení, které pohostilo rodiče ale i hráče, si celý tým odvezl i plná břicha a dobrou náladu. Hned po turnaji následovalo klubové focení v Rudné, kam se všichni kluci přesunuli a na fotkách zářili s úsměvy po dobře zvládnuté práci.

Komentář trenéra Ladislava Hrmy: "Jsem na kluky moc pyšný. Zvládli potrápit starší kluky a dokonce dva zápasy i vyhrát. Výhry pro nás nejsou to hlavní, ale samozřejmě to potěší a je to odměna za snahu, kterou kluci měli velkou. Celý den jsme si všichni užili a už se těšíme na další turnaj. Děkujeme rodičům za podporu na tribuně, ale i v bufetu."

Autor: Ladislav Hrma

Panthers Praha 11 - FBC Rakovník :-(
Panthers Praha 11 - Alien Nation :-)
Panthers Praha 11 - Žraloci Příbram :-)
Panthers Praha 11 - Red Dragons Hořovice :-|