24_20230911_132022.jpg
21_1640941393.png
39475_IMG_20211024_134300.jpg

Mlži 09 obhájili vítězství v prvním koši, desítky a jedenáctky znovu bez postupu

Po dvou týdnech se znovu Mladší žáci 2009 představili v nejvyšším koši, který doma díky třem výhrám ze třech utkání i podruhé v sezoně dokázali ovládnout. Družstvo 2010 ve Stochově poprvé vyhrálo, na postup ale v hodně divoké skupině nedosáhlo. Mix elévů a mlžů pod kódovým označením 2011 pak zvítězil alespoň v závěrečné bitvě s Příbramí.

Produktivní devítky doma vyhrály všechny tři zápasy

Parta mlžů pod označením 2009 toužila na domácí hale navázat na první sezonní turnaj, v němž před dvěma týdny v Boleslavi neprohrála a nakonec opanovala nevyšší regionální koš. Že to s obhajobou myslí Panteři vážně se dalo tušit už na ranním srazu, kde všichni překvapili trenéra včasným příchodem a vytříbeným playlistem, za jehož tónů se zdatně chopili i pořadatelské činnosti.

Vinou odhlášení Black Angels jsme nakonec sehráli pouze tři zápasy a každý nás prověřil v trochu jiném stylu hry. Hned v prvním mači panteří parta vyhnala z haly všechny potenciální příznivce defenzivního florbalu, protože proti Boleslavi kompenzovala herní převahu také nemalým počtem inkasovaných gólů - více mimo rytmus než obrany obou soupeřů už byl v tu chvíli v naší republice snad jen bubeník kapely Ortel. Ačkoliv jsme nakonec vyhráli 8:6, bylo to zbytečně nervózní, ani jednou jsme i přes nemalé množství šancí nedokázali odskočit do většího vedení, těch inkasovaných gólů bylo zkrátka hodně a na tom musíme zapracovat.

Proti silné Spartě se nám naopak skvěle povedl nástup a po dvou minutách jsme vedli o dva góly, defenzivní hra navíc splňovala mnohem přísnější měřítko než v ranním špílu. Celkově to byl na mladší žáky z obou stran moc pěkný florbal s hodně šancemi a ve vysokém tempu, v němž jsme měli nad soupeřem lehce navrch, pojistku jsme ale dlouho přidat nezvládli. Důrazná hra nás i Sparty si ve druhé části vyžádala i dvě lehká zranění na naší straně, právě polámaný Hrnec si ale po návratu na led vychutnal brejk a poslal nás do nakonec rozhodujícího vedení 3:2. Škoda, že takových bitev není v prvním koši více, protože nás dokážou posunout daleko rychleji než vysoké debakly.

Jeden takový totiž přišel i v závěrečném souboji se Startem, který měl zápas s Boleslaví v nohách a navíc na turnaj přijel jen v devíti lidech, což se rychle projevilo i na skóre a udržet nulu vzadu tentokrát nebyl moc problém. Zastříleli jsme si, dali nějaké góly, soupeře k ničemu nepustili a v hodně volném tempu vyhráli 8:0, jedinou kaňkou je zbytečné přehrávání některých situací a fakt, že si kopec smůly vybral bezgólový Alex Kočandrle.

Obhájili jsme tak první místo v nejvyšším koši a potvrdili si, že jdeme správnou cestou. Do příště musíme ještě zlepšit obranný důraz, naučit se rychleji hrát od hokejky a v hlavě si říct, že se hraje na góly a nikoliv na počet spálených tutovek. Děkujeme rodičům za podporu a budeme se za týden těšit znovu (letos naposledy) v Mladé Boleslavi.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha 2009 - Florbal MB :-)
Panthers Praha 2009 - Sparta Praha :-)
Panthers Praha 2009 - Start98 :-)

Mlži 10 ve vyrovnané skupině skončili třetí

Znovu s cestováním mimo Prahu měli turnaj spojený Mlži 10, kteří po anabázi v Hořovicích tentokrát vyrazili do Stochova. Tam se museli nakonec obejít bez Toma Tinkla, jenž zapomněl, že je na dovolené, druhou absenci pak zapsal lehce zraněný kanonýr Patrik. 

Čekaly nás znovu tři zápasy, nejprve proti Unhošti, následně s Olympem a turnaj uzavírala bitva se sestupivší Orkou. Proti Unhošti se víceméně opakoval scénář z minula - soupeře jsme přehrávali a byli lepší jak na míčku, tak pohybově, Unhošť nicméně v kádru měla jednoho velmi šikovného kluka, přes kterého šla naprostá většina útočných akcí a to bohužel stačilo k tomu, aby si oba týmy rozdělily po bodu.

Ve druhém zápase nás čekal Olymp, s nímž jsme minule remizovali 1:1 a toužili jsme tentokrát nad regionálním rivalem uspět. To se nám i podařilo, stejně jako proti Unhošti jsme byli lepší a tentokrát to kromě gólů potvrdili i obrannou hrou - ačkoliv jsme zase dostali dvě branky, sami jsme dali ještě o dvě více a odcházeli tak coby vítězové. Případné vítězství i nad Orkou by nás poslalo o patro výš, proti sestupujícímu z minulého turnaje se nám ale vůbec nedařilo - nebyli jsem dostatečně důrazní, soupeři dovolili až příliš střílet a kvůli tomu jsme padli o tři góly - postup nám tak tentokrát o kousek unikl.

Díky všem klukům za zápasy a rodičům za podporu, uvidíme se zase za dva týdny, tentokrát konečně na domácí hale v Radlicích.

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha 2010 - FBC Unhošť :-|
Panthers Praha 2010 - Olymp Florbal :-)
Panthers Praha 2010 - Orka Čelákovice :-(

Hořovický turnaj Mlžů 11 pohledem Pepy Nového

Za krásného malebného sobotního rána se naše nejmladší panteří družstvo vydalo do Hořovic. Ranní zápas nám nepřinesl příliš velkou gólovou podívanou od našich borců, soupeř si naopak zastřílel a ukázal nám, jak naložit s vyloženými šancemi. V brzkých hodinách jsme tedy museli překousnout porážku 0:4 od domácích Hořovic. V druhém zápase, hraném už v daleko příhodnější dobu, se očekával tuhý souboj s Rakovníkem. A bylo tomu skutečně tak, nejdříve se chopili vedení naši borci, na odpověď jsme ale nemuseli čekat moc času. A dokonce ani remízový stav příliš dlouho nevydržel, připravila nás o něj smolná střela k tyči. I přes hru v šesti už jsme se nezmohli na obrat a zápas skončil 2:1 pro soupeře.

Třetí zápas proti SK Alien Nations byl v první půlce v naší režii a vytěžili jsme z něj rychlé vedení 2:0. Bohužel po zbytečných chybách v obraně jsme se museli opět sklonit před soupeřem v poměru 2:4. Tento zápas jsme bohužel soupeři darovali a mohli jsme už jen vyhlížet naše poslední střetnutí. V něm se proti nám postavila Příbram. Od začátku utkání jsme byli lepší na míčku i bez něj, I přes nešťastný gól na začátku to byla panteří show, která znamenala gólovou střelnici a výsledek 11:1. 

Závěrem bych rád poděkoval hráčům za předvedené výkony a rodičům za skvělou a příjemnou kulisu.

Autor: Josef Nový

Panthers Praha 2011 - Red Dragons Hořovice :-(
Panthers Praha 2011 - FBC Rakovník :-(
Panthers Praha 2011 - Alien Nation :-(
Panthers Praha 2011 - Žraloci Příbram :-)