Mlži 09 dovršili zlatý hattrick, desítky a jedenáctky ale znovu zůstaly bez postupu

Rozdílné emoce znovu zažívala všechna tři družstva mlžů na víkendových turnajích. Zatímco výběry 2010 a 2011 ani tentokrát nedosáhly na postup ze svých košů a v případě druhých jmenovaných dokonce ani na alespoň jedno vytoužené vítězství, "devítky" se po pár týdnech znovu vrátily do Boleslavi, kde ani tentokrát nenašly přemožitele a potřetí v řadě ovládly nejvyšší koš!

Devítky ovládly turnaj v Boleslavi

Na naše mladé pušky jménem 2009 čekal nelehký úkol. V nejvyšším koši ligy mladších žáků chtěli kluci obhájit předchozí dvě vítězství na turnaji a možná i prodloužit šnůru zápasů bez porážky.

V turnajové premiéře nás čekala Sparta – soupeř, se kterým pravidelně hrajeme vyrovnaná a napínavá utkání. Po rozcvičce, kterou již tradičně okořenil Pepa Polák pomocí svého JBL jsme se vrhli do prvního a zároveň i nejtěžšího utkání na turnaji. Celý zápas byl vyrovnaný, dvakrát jsme o gól vedli, dvakrát se soupeři podařilo srovnat. Zápas nabídl mnoho šancí a parádních zákroků obou brankářů (nic pro fanoušky defenzivního florbalu) a končil nakonec smírem 2:2.

Turnaj měl na začátku velké tempo, pauzy mezi zápasy byly jen jedno utkání a dalším soupeřem, který nás prověřil bylo Kladno, které tradičně těží ze skvělé rozehrávky a střelby obránců. Nám vyšlo si vybudovat brankový náskok, soupeř se ke gólům dostával paradoxně z ne úplně tutových šancí. Podařilo se nám přežít i finální tlak soupeře při hře bez brankáře a zapsat první výhru 5:3. Utkání sledoval i náš šéftrenér Láďa, který tak mohl načerpat inspiraci pro další rozvoj elitního týmu mužů.

Další překážkou byla domácí Boleslav a kluci si pauzu zpestřili i návštěvou místního centra prodejny koberců. Zápas byl lehce utrápený, nedařilo se nám dostávat se do jasných šancí a poztráceli jsme spoustu balónků nepřesnou hrou. I přes to se nám podařilo zvítězit a nakročit k další obhajobě prvního místa. Posledním soupeřem byl Chodov. Na klucích bylo vidět, že už jim začínají pomalu docházet síly a nevyhla se nám ani drobná zranění, která si vyžádala improvizaci ve střídání hráčů během zápasu. Utkání kluci i tak dotáhli do vítězného konce a v této sezóně zůstávají bez prohry.

Autor: Matěj Špalek

Panthers Praha 2009 - Sparta Praha :-|
Panthers Praha 2009 - Kanonýři Kladno :-)
Panthers Praha 2009 - Florbal MB :-)
Panthers Praha 2009 - Florbal Chodov :-)

.

Desítky rozstřílely Unhošť, další úspěch ale nepřidaly

V sobotu časně ráno se na radlické hale konal turnaj v rámci ligy mladších žáků, kde se kromě Bohemky, Unhošti a Kolína představili také domácí Panteři.

Po prvním zápase bylo veselo, neboť se klukům podařilo zvítězit nad Unhoští jasně 6:0, možná právě tahle výhra ale paradoxně zapříčinila podcenění dalšího soupeře a sice Bohemians, kteří byli na vzájemný souboj lépe připravení a ve všech herních aspektech i lepší. Po zásluze si tak, i přes naší zlepšenou druhou půli, připsali vítězství zase oni. Na poslední zápas by kluci nejraději co nejrychleji zapomněli. Výkon byl bídný, Panteři jakoby už se viděli doma nebo na obědě a Kolín tak vyhrál o parník, tedy 9:2. Zbylo na nás tak konečné třetí místo.

Hodnocení trenérského týmů musí být bohužel spíše negativní, jelikož kluci na to bezpochyby mají, více než samotné výsledky nám ale dělá to, že jsme odehráli jen tři kvalitní poločasy z šesti a s tím nemůžeme být spokojení. Je třeba pracovat na tom, aby předvedená hra měla patřičné parametry a prvky z tréninku se v ní projevovaly po celou dobu a ne jen část turnaje.

Autor: Michael Kočandrle

Panthers Praha 2010 - FBC Unhošť :-)
Panthers Praha 2010 - FbŠ Bohemians :-(
Panthers Praha 2010 - Pitbulls Kolín :-(

Jedenáctky aneb Turnaj rozdílných poločasů

Další turnaj elévů 5+1, nebo jestli chcete Mlžů 2011, se konal v neděli 7.11. v Příbrami. A hned na úvod bych chtěl vysmeknout poklonu všem, kteří do turnaje zasáhli. Nejenže se statečně perou s kluky o dva roky staršími, ale dokonce s nimi dokážou herně držet i krok. Navíc dnes je čekal soupeř, kde nastoupilo pár kluků, kteří byli ještě o další rok starší. Takže kluci gratuluji k předvedeným výkonům, i když to dnes výsledkově úplně nevyšlo.

Na úvod nás čekal tým SK Alien Nation Černošice. První půle parádně odmakaná a zasloužené vedení 1:0. A teď se dostáváme k titulu dnešního článku. Druhá půle už byla z naší strany o malinko unavenější a bohužel prohráváme 2:4. Holt, jak už jsem zmiňoval výše ten věkový rozdíl, mladší tělo nevydrží tolik, co to starší a tak i přes veškerou snahu se nepodařilo zabránit prakticky stejnému průběhu i výsledku zápasu jako v minulém kole.

Dalším soupeřem byl tým Floor Maniacs Mělník, který do našeho koše sestoupil, takže jsme očekávali opět tuhý boj. Bohužel i teď to bylo o dvou rozdílných poločasech. Po první půli, kdy nám síly ještě stačí, držíme se silným soupeřem bezbrankovou remízu. I když to bylo bez branek, pár šancí bylo na obou stranách. A opět je tu druhá půle, kluci chtějí, i nějaký ten gól už dají, ale bohužel víc dostávají, takže i z druhého zápasu odcházíme poraženi a to poměrem 2:5.

Další soupeř opět neslibuje nic jednoduchého, protože jím je tým FBC Rakovník, se kterým jsem minule prohráli těsně 1:2. I teď je to více než vyrovnaný zápas a po první půli je to smírně 4:4. A opět druhý poločas a opět jiný průběh. Tentokrát v něm padlo daleko méně gólů než v předešlých dvou utkáních. Bohužel soupeř brzy odskakuje o dva góly a čas utíká, bereme si timeout a opět proti stejnému soupeři jdeme do šesti, ale tentokrát s lepší úspěšností. Minule se nám gól v powerplay střelit nepodařilo, tentokrát ano. Ale bohužel jen jeden, na další už prostě nezbyl čas.

A je tu poslední soupeř – tým FBC Žraloci Příbram. S tímto soupeřem máme již dva zápasy za sebou s úctyhodným skóre 22:2. Ale dnes je všechno jinak. Zaprvé: Příbram dnes hraje doma a diváci to dávají dost najevo. Zadruhé: něco je jinak se sestavou Příbrami, vyskytují se tam kluci, kteří jsou dvakrát takoví než naši nejmenší. Zatřetí: časomíra je tak trošku proti nám, o tom více níže. A dalším bonbónkem je to, že Příbram tentokrát hraje o první místo. První půlka je obrovská přestřelka a jedna šance stíhá druhou, a to na obou stranách, a tomu nasvědčuje i skóre 4:4.

Druhá půle, jak už je tento turnaj zvykem, je opět o něčem jiném. Opět už nepadne tolik gólů, ale za to se z něj stane obrovské drama. Naši kluci se rvou jako David s Goliášem, a to skoro doslova. :-) Střílí vedoucí gól a radost je neutuchající, ale na druhé straně a u časomíry jsou domácí. Těm se na vyrovnání krátí čas a z dobré půlminuty, kdy časomíra neběžela, se nám podařilo ukrojit pouze 10 sekund. No a co čert nechtěl, 15 vteřin před koncem vyrovnání bohužel přichází. Kluci to však berou statečně, jsou sice smutní, ale i právem hrdí na svůj výkon a na žádné příkoří si nestěžují a panuje dobrá nálada. A teď zpátky k tomu bonbónku – naše remíza odsouvá domácí na druhé místo v turnaji. Kluci opravdu dokážou hrát s každým a už teď se těšíme na další turnaj, kde věřím, že se výsledková štěstěna přikloní na naši stranu. Kluci by si to zasloužili.

Dobrá nálada pokračuje i po cestě zpátky, kde se tři kluci, a já bych se nebál jmenovat: Jonáš, Kuba a Šimon, baví odbočkami s názvy obcí, okolo kterých projíždíme. Vše začíná Novým Kmínem, promiňte Knínem. Pokračujeme přes Novou Ves pod Pleší či Mníšek pod Prdy, ehm Brdy. Vše završuje Řitka, po které se chlámají už i nad Jílovištěm. :-)

Autor: Dan Horna