23_20230911_132008.jpg
21_1640941393.png
39990_Mlzi-2009_2021_12_19_5kolo_spolecna.jpg

Mlži 09 a 10 hráli o první místo, jedenáctkám se nedařilo

Povedený víkend za sebou mají Mlži 2009 a 2010. Zatímco druzí jmenovaní si po dobrých výkonech ve skupině letos poprvé zahráli nakonec stříbrné finále, devítky prošly svým turnajem dokonce bez porážky a zaslouženě se vrací do prvního koše. Naopak jedenáctkám se příliš nedařilo a z Černošic odjíždí bohužel bez vítězství.

Mlži 09: bez porážky

Devítky se po krátké pauze, která sloužila zejména k sebrání se z minulého neúspěchu, naposledy před Vánoci ukázali rodičům a dalším po florbale lačnícím divákům, tentokrát premiérově ve druhém koši. A byť cesta z něj byla ještě rychlejší než způsob, jakým se v něm před pár týdny Panteři ocitli (vyjma Matyáše Sochůrka, jenž místo na Chodov odcestoval do Rudné), hledat správná slova pro jejich počínání tentokrát nebylo jednoduché. Pomůžeme si tedy odkazy na právě probíhající pavoučí hit, jenž v těchto dnech plní sály multikin pandemie nepandemie. Následující text tedy může obsahovat spoilery.

Stejně jako v tomto díle filmového universa si naši hlavní hrdinové nepočínali úplně rozvážně a věci, které se daly řešit jednoduše a účelně, si vlastním přičiněním dělali zbytečně těžké a dostávali se do nepříjemných situací. Objevovali se zde záporáci z dob dávno minulých, tedy například občasná neschopnost si nahrát na několik metrů po zemi, či i ze sérií teprve nedávných, kam můžeme zařadit třeba prachbídnou rozehrávku pod tlakem nebo schopnost vlastní nerozvážností téměř ztratit zdánlivě vyhraný zápas. Na druhou stranu jsme se mohli opřít i o své přátele, tedy občas povedenou kombinaci a střelbu, kvalitní zdivo s číslem 82 v našem brankovišti a v neposlední řadě i o elán a zápal, bez kterého by se ty tři výhry a jedna nešťastná remíza asi neurodily. A taky tu naštěstí nikdo neumřel.

I tady nakonec byla třeba pomoc od kouzelníků (s velkým K), kteří se postarali o to, aby shodný počet bodů, jenž jsme sdíleli s Black Angels, nezůstal shodným počtem bodů, a otevřeli nám tak cestu k návratu mezi ty nejlepší týmy regionu. Je to ale postup se zdviženým ukazováčkem, protože i ostatní celky v horních koších v posledních měsících udělaly velký progres a pokud chceme být stále o krok před nimi, musíme pracovat minimálně tak jako oni a ještě si přidat něco navíc. Děkujeme rodičům, že s námi byli trpěliví, při naší rozlučce s aktuálním kalendářním rokem nás podpořili a byli klukům oporou. Přejeme klidné svátky, bohatého Ježíška a budeme se těšit druhý víkend v lednu na turnaji na Bohemce!

Autor: Tomáš Pauček

Panthers Praha 2009 - Black Angels :-|
Panthers Praha 2009 - Wizards :-)
Panthers Praha 2009 - Florbal Chodov :-)
Panthers Praha 2009 - Olymp Florbal :-)

Desítky se dostaly až do finále!

Dne 19.12. čekal kluky z družstva 2010 turnaj v Kralupech nad Vltavou, kde ve finále podlehli domácímu týmu.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci: První zápas kluci odehráli proti Kolínu už v 9 hodin ráno. Nastoupili jsme v počtu 9 hráčů a 1 brankář. Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. 8 minut před koncem jsme prohrávali 1:3. Po timeoutu se kluci semkli a zápas dorovnali na 3:3, kdy jsme měli spoustu šancí, ale soupeř také párkrát zahrozil a tak jsme zaslouženě remizovali.

Florbalová akademie MB: Druhý zápas kluky čekal soupeř z Mladé Boleslavi. Do utkání jsme šli s tím, že soupeře musíme porazit minimálně o tři branky, aby jsme mohli hrát o 1. místo. Vstup jsme ale i tentokrát měli velmi špatný. Kluci byli úplně rozlítaní a vůbec jsme nehráli to, co jsem si řekli. I tak jsme se se soupeřem hráli dlouho velmi vyrovnaně a to hlavně díky skvělým zákrokům Samuela Perlína v první polovině. V druhé částu už jsme začali hrát svou hru, začali jsme vytvářet větší tlak na soupeře a hned to bylo poznat. Po hezkých akcích a vstřeleném hattricku Matěje Kolátka jsme překonali soupeře přesně o zmiňované tři trefy a díky tomu jsme si zajistili postup do finále.

Kralupy Wolves: Finálový zápas nás čekal ve 14:50 proti domácím Wolves a už od začátku jsme tahali za kratší konec. Kluci byli bez sil a to se ukázalo i na naší hře, kde nás soupeř přehrával jednoznačně a po zbyčetných chybách jsme prohrávali už o osm branek. V polovině druhé třetiny jsme začali trochu hrát a dokázali si vytvořit spoustu šancí a dokonce vstřelit 2 branky, ale i tak jsme podlehli nepříznivým výsledkem 2:10.

Byl jsem mile překvapen některými individuálními výkony, ale také týmovým výkonem, který kluci předvedli. Věřím, že si kluci turnaj užili a snad se klukům podaří v příštím roce ovládnout první místo. Chtěl bych vyzdvihnout skvělý výkon brankáře Sama Perlína, který tým velmi podržel v důležitých chvilkách a také nejlepšího střelce našeho týmu Matěje Kolátka, který nasázel 6 branek za turnaj. Děkuji rodičům za to, že fandili klukům až dokonce a přeji krásné Vánoce, spousty dárečků a hlavně hodně štěstí do nového roku.

Autor: Michal Derevlanyj

Panthers Praha 2010 - Pitbulls Kolín :-|
Panthers Praha 2010 - Florbalová akademie MB :-)
Panthers Praha 2010 - Kralupy Wolves :-( (o 1. místo)

Jedenáctkám se v Černošicích výsledkově nevedlo

V neděli 19. prosince nás čekal výlet do haly Věry Čáslavské, kde jsme se hned v prvním utkání střetli s pořádajícími Černošicemi. V úvodu jsme se navíc museli obejít bez jedné hráčky uvízlé v koloně, do pole jsme tak nastoupili pouze v devítičlenné sestavě. V bráně se představil Mára a byť nás dlouho držel nad vodou, směrem dopředu jsme mu moc nepomohli - nakonec jsme i po příjezdu opožděné posily nedokázali dát ani jeden gól a na úvod tak odešli s prázdnou.

Ve druhém zápase nás čekali příbramští Žraloci, na něž jsme opět vyrukovali s Márou v kleci. Bylo to daleko vyrovnanější představení než proti Alienům a dokonce se nám podařilo vstřelit i první gól, na což reagoval soupeř taktéž jedním úspěšným zásahem. Do stejně vyrovnané druhé části jsme nevstoupili dobře a jako první i lovili míček z naší sítě, ke srovnání navíc nepomohl ani závěrečný tlak a hra s prázdnou brankou, která naopak znamenala pojištění soupeřova vítězství, o nějž nepřišel ani po druhém panteřím zásahu.

První alespoň částečná radost tak přišla až proti Olympu, kde panteří brankoviště hájil Martin. Díky němu jsme v první půlce, která jinak vyzněla jednoznačně pro soupeře, jenž byl aktivnější, hladovější a celkově pohyblivější, inkasovali pouze dvakrát a bylo tak stále o co hrát. A to potvrdil druhý poločas, v němž se obraz hry konečně otočil na naší stranu a Olymp jsme i po vyrovnání zle tlačili, stačilo to však jen na vydřenou remízu.

Závěr turnaje patřil souboji s  Rakovníkem, jemuž se podařilo malé Pantery unavit už na neoficiálním přáteláku za mantinely ostatních probíhajících duelů. To se ukázalo jako klíčové i v samotném zápase, kde jsme byli většinu času pod tlakem, soupeř nám nic moc s míčkem nedovolil a jen postupně navyšoval svůj náskok, na nějž nakonec Panteři reagovali třemi zásahy, což vzhledem k jeho výši ale nestačilo a turnaj jsme tak zakončili porážkou.

Díky klukům za hru a těšíme se zase v příštím kalendářním roce.

Autor: David Förster

Panthers Praha 2011 - Alien Nation :-(
Panthers Praha 2011 - Žraloci Příbram :-(
Panthers Praha 2011 - Olymp Florbal :-|
Panthers Praha 2011 - FBC Rakovník :-(