132 dní trvající pauza je u konce a panteří barvy znovu vyběhnou na ligová hřiště ke startu nové sezony. Ta začíná pořádně zostra, hned o prvním víkendu se doma v Rudné představí muži, ženy i junioři, ve dvou případech navíc rovnou k pražským derby. Na co se můžeme na prahu nového ligového ročníku těšit?
V sobotu 6. září se do Semil sjela opravdu velká panteří výprava. Hned pět našich týmů přijelo poměřit své síly na turnajích Sovert Cup a Fremo Cup. Už od časného rána se semilské Sportovní centrum plnilo nejen našimi hráči. Pro všechny to prakticky znamenalo budíček před šestou hodinou, aby se stihli přesunout na místo konání.
Čtyři vítězství, dvě čistá konta a jednoznačný postup z prvního místa. Taková byla základní skupina ženské části Poháru z pohledu Panterek, které na severozápadním tripu neztratily ani bod a mohou se těšit na vyřazovací boje, do nichž za měsíc vstoupí proti Kadani.
Poslední prázdninovou prověrku před blížící se sezonou odehrála o závěrečném srpnovém víkendu družstva juniorů a dorostu. Ta se na turnaji Sobit Cup představila v kategoriích OPEN a slavila shodné medailové zisky – Panteři si odnesli po dvou sadách bronzových medailí.
První turnaj nového roku zavedl Mladší žákyně do Chýně, kde se postupně utkaly s Black Angels, Wizards a Texasem.
Prvním soupeřem nám byl celek Black Angels, který již měl za sebou jeden zápas. A bylo to poznat od první chvíle. Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl, soupeř nám brzy nasázel tři góly, zatímco my kontrovali brankou jedinou. Hodně nás v té chvíli podržela skvělá Julča, která držela naše naděje.
Druhá část byla o něco lepší, soupeř už se tolik neprosazoval a nám se podařilo snížit o jednu branku, záhy ovšem soupeř opět vymetl naší branku, a to naposledy. Nám se ještě povedlo jej zatlačit a snížit na rozdíl jediné branky, i přes veškerý tlak v závěru jsme ale alespoň an remízu nedokázali dosáhnout.
Po jednozápasové přestávce tu byl druhý soupeř, tentokrát Wizards, který v úvodu porazil již zmiňované Black Angels. Začátek byl z naší strany o něco lepší. Bylo poznat že už také máme za sebou jeden zápas a vstup do toho druhého se lépe vydařil nám, když jsme šli do vedení 2:0. To jsme si navíc udrželi až do samotného konce i díky Julče v bráně, která si naprosto zaslouženě připsala vychytanou nulu.
Vlivem asi pěkného počasí se nám podařilo i přes prohru a výhru vyhrát naší minitabulku ve skupině a šli jsme tak do finále, kde nám byl soupeřem domácí Texas. Znovu jsme měli lepší vstup my, byť nám vedení dlouho nevydrželo a soupeř dokázal dotáhnout skóre až na remízu.
Ta se na světelné tabuli držela opravdu dlouho, což se přestalo líbit Zuzce a tak nechytatelnou pumelicí vrátila Panterky do vedení. To podtrhla skvělá Julča a po vítězství tak můžeme slavit postup do vyššího koše, který pro nás bude testem toho, co opravdu umíme.
Rudná Panthers Praha - Black Angels :-( Rudná Panthers Praha - Wizards :-) Rudná Panthers Praha - Texas Longhorns :-) (o 1. místo)