Méně je někdy více

Už k osmému kolu z jedenácti nastoupili v sobotu Junioři B v pražské Unihoc Aréně. Vzhledem k volnému víkendu juniorů i dorostenců A byly plány na nabušení soupisky ambiciózní, termínová listina se nám ale pravidelně vysmívá a dát dohromady nominaci je občas těžší, než bychom doufali. Jak se nám dařilo?

V prvním utkání nás čekal i z dorostu známý a neoblíbený soupeř z Hořovic. První dobrou zprávou bylo, že soupeř přijel ještě v menším počtu než my. První špatnou zprávou bylo oslabení už v 7. sekundě. Tohle i hned to druhé v 6. minutě jsme zvládli a dokonce na 1:0 v oslabeném počtu zvyšoval "koupákem" Sladký. O minutu později na 2:0 zvyšoval jedovkou ze středu Kořínek a od té chvíle jsme si za vítězstvím šli suverénně. Ve druhé třetině jsme se dočkali pouze jedné branky z hole Hroudy, naopak jsme ale hned třikrát viděli vyloučení, z toho jedno naše (ty kecy si příště můžeme odpustit...).

Další branky v početní výhodě i nevýhodě jsme se už nedočkali a před třetí třetinou na časomíře svítilo skóre 3:0. Bylo však znát, že jsme při chuti a po gólech Hroudy a Spěváka už bylo vcelku vymalováno. Po celou dobu zápasu nás samozřejmě v bráně držel Bern, který si jediné smolné zaváhání připsal 3 minuty před koncem. Víc jsme už ale soupeři "čuchnout" nedali, naopak jsme ještě přidali šestou branku a konečně jsme si ze zápasu s Hořovicemi (a vlastně celkově) odnesli body. #satisfakce

Titulek článku Vám mohl naznačit, že i se soupiskou 10 lidí jsme cákli oba týmy. Teď přichází čas na to "více". Ve druhém střetnutí jsme totiž narazili na vedoucí tým tabulky, na který jsme před turnajem ztráceli přes 30 bodů. Právě Králův Dvůr hned se vstupem do zápasu začal předvádět své kvality a netrvalo dlouho, než se usadil v našem obranném pásmu. A stejně jako v prvním utkání se dlouho nečekalo ani na první vyloučení. Už se zdálo, že první početní nevýhodu zvládneme, dokonce jsme se chystali na vlastní přesilovku, ale ve hře 4 na 4 se jako první dostal do vedení soupeř. Po necelé minutě jsme se odsoudili k další hře ve čtyřech a i ta se nám vymstila. Do konce první periody soupeř přidal ještě jednu branku a manko tak bylo už třígólové.

I tak jsme neklesali na mysli a odhodlaně nastoupili do části druhé. Bohužel už po pouhých 13 sekundách musel Bern vytahovat další balón ze své sítě. Gólově tak v prostřední části dominoval soupeř, ačkoliv tempo hry rozhodně neodpovídalo výsledku. I v našem počtu jak do mariáše jsme dokázali držet tempo a hrát vyrovnaný zápas, jen v zakončení chybělo to pomyslné štěstíčko a před třetí třetinou jsme tak prohrávali už 0:7. A co čert nechtěl, úvod závěrečné třetiny byl ještě větší podpásovkou než ve druhé části. Rychlá a (bohužel musíme uznat) pohledná akce soupeře zastavila gólem časomíru už v čase 0:04. Bojovali jsme statečně, zejména Sláďa několikrát nebezpečně ohrožoval svatyni soupeře, všechno ale bohužel bez úspěchu. Až do 34. minuty, kdy se po vyloučení Spěváka dostal do samostatného úniku právě Sladký, který kličkou a střelou mezi nohy konečně prolomil střelecké trápení celého týmu. Další gólový příděl už ale TBC nedovolilo a skóre se zastavilo na krutém výsledku 1:10.

Za zmínku na závěr určitě stojí MVP prvního zápasu, který hodně překvapil a potěšil svými výkony - Adam Hrouda. Jen tak dál, příště ten hattrick vyjde!

Autor: Jan Pauček