Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2478_20230907_150527.jpg

Ligová sezona začíná, do akce jdou všechna elitní družstva

Sezona 2023/24 po pohárovém startu naplno otevírá svůj program – o úvodním víkendu do něj vstoupí i první panteří celky včetně všech elitních družstev. Na co se můžeme o víkendu těšit?

Muži jedou do Písku, doma hrají ženy a junioři

Jen týden po pohárovém neúspěchu s Plzní vstoupí do sezony mužské Áčko, které má v Národní lize velkou řadu nových soupeřů – sestupy, postupy a přeskupení soutěží jim oproti loňskému ročníku obměnilo polovinu tabulky a mimo jiné se Panteři hned dvakrát podívají i na jih Moravy. Z jižních koutů republiky navíc do třetí nejvyšší soutěže postoupil i jejich první ligový soupeř, tedy Písek, na jehož půdu svěřenci Patrika Míky zamíří v sobotu odpoledne a večer zde ligovou sezonu i odstartují.

A byť coby čtvrtfinalista loňského play-off budou mírnými papírovými favority, je třeba mít se na pozoru – Písečtí sice do play-up postoupili až díky pětizápasové vítězné série z konce loňské základní části, ve vyřazovacích bojích si ale poradili jak s pražskou Slavií, tak i plzeňskými Gorilami, které shodně přehráli poměrem 3:2 na zápasy a mohli tak slavit vytoužený a možná trochu nečekaný postup. Respekt budí zejména útočná síla – v bitvách s panteřím výběrem do 23 let v obou případech nasázeli Jihočeši Panthers minimálně deset branek, útočné duo Králík – Měřička navíc spolu zařídilo 94 kanadských bodů. Uspějí Panteři proti nevyzpytatelnému sokovi?

  • SO 18:00 | FbC Písek – Panthers Praha

Start sezony čeká i ženy a juniory, tedy družstva, která se shodně představí na domácí půdě. A oproti tradici posledních let se počty utkání obou družstev prohodí – ženy po sestupu do 1. Ligy hrají vždy dvouzápasové víkendy, naopak juniory v kvalifikační skupině o CE soutěž čekají pouze dva soupeři a tím pádem úvodní víkend ukončí už v sobotu večer. A do Rudné jim los zavedl dobře známého soka, tedy českobudějovické Štíry, s nimiž Panteři sehráli kvalifikační utkání i vloni a v obou případech se radovali z vysokého vítězství. Začnou jím i letošní juniorský cyklus?

  • SO 17:00 | Panthers Praha – Štíři ČB

Společně s juniory se doma představí již zmiňované ženy, které po pádu z nejvyšší soutěže prošly velkým zemětřesením. V klubu nebude pokračovat hned několik loňských opor, naopak není nouze o nové tváře, které chtějí #princeznám z Radlic dopomoct k co nejlepšímu umístění v 1. lize. Ta slibuje zajímavé konfrontace s ambiciózními soupeři a nemůže být zajímavějšího startu než toho, který svěřenkyně Johna Hodka čeká v sobotu a v neděli – na domácí půdě vyzvou pražského rivala ze Sparty, kde pod taktovkou trenérského dua Kozlík – Ježil nastupuje hned několik bývalých Panterek, v neděli pak dojde k repríze loňského play-down a do Rudné přijede Mladá Boleslav. Nové tváře, nároční soupeři a příjemné víkendové časy – není snad důvodu, proč nedorazit #princezny podpořit přímo na halu!

  • SO 19:30 | Panthers Praha – Sparta Praha
  • NE 15:30 | Panthers Praha – Fl. Akademie MB

Dorost míří do Varů, U23 napodobí juniory

V Rudné bude o víkendu spousta florbalové zábavy a jejím završením se stane úvodní bitva Divize, ve které se znovu představí panteří výběr do 23 let. Ten se při losu znovu přimotal do jihočeské skupiny a tak si může zopakovat i většinu loňských soubojů – jako například tu s českobudějovickými Štíry, kteří tak vyšlou během soboty a ndeděle na západ od Prahy hned dva své výběry. Vloni se Panterům proti prvoligové rezervě Štírů dařilo a ze dvou vzájemných zápasů dvakrát odcházeli coby vítězové, dokáží na tuto pěknou tradici navázat i v novém ročníku?

  • NE 18:00 | Panthers Praha U23 – Štíři ČB B

A putování po elitních družstvech uzavíráme u posledního zástupce, tedy Dorostu A. Ročníky 2008 a 2007 začnou své putování ve druhém koši a ten je spojený s výjezdem za Prahu, tentokrát až do dalekých Karlových Varů. Svěřenci Lukáše Jenšíka a Dominika Hudce zde sice domácí výběr na souboj nevyzvou, utkají se ale s dalšími nevyzpytatelnými celky – soupeřem jim budou Teplice a Kladno. Vloni Panteři na úvod soutěže prošli prvním a druhým kolem bez ztráty jediného bodu, povede se jim podobný kousek i tentokrát?

  • SO 10:00 | Panthers Praha - FD Teplice
  • SO 14:30 | Panthers Praha - Kanonýři Kladno

A jak to vypadá s rozpisy dalších našich družstev? Mládežnické soutěže startují až příští týden a ve světle reflektorů tak budou výhradně mužské rezervy, které se krom jedné představí dokonce všechny. C POWER v neděli sehrají pražská derby s Black Angels a Future, Déčko pak ve stejném čase čekají Ovocné Báze a Stochov. V sobotu se pak představí i Lhokamo, které sezonu odstartuje na Kotlářce proti druhé chodovské rezervě a pražským Hornets, po návratu pod křídla Panthers prak vyběhnou na hřiště i Sépiáci, kteří se na Campanu střetnou s Benešovem a Dvojkou Praha. Všem držíme palce, ať je jejich úvodní víkend co nejvydařenější!