Krutý los pro stržky

Domácí hala a s tím spojené pořádání zavedlo Stržky BLACK do haly už na osmou ranní. Před holkama stál ale ještě náročnější úkol, než brzké vstávání.

V prvním zápase proti Panterkám stály slečny až ze Světlé nad Sázavou. První minuty se pro domácí hráčky nevyvíjely dobře. Soupeřky otevřely skóre už ve druhé minutě, ve třetí navíc udeřily znovu. Holky následně uposlechly pokyny, začaly si hlídat soupeřky na středu a práce přinesla ovoce v podobě krásné individuální akce Elišky zakončené brankou. Máme vyrovnáno! Těsně před sirénou ukončující první poločas se prosadila Zdéňa. Druhý poločas přinesl hru nahoru dolů a spoustu neproměněných šancí na obou stranách, i proto holky odchází s remízou.

Po pauze u pořadatelského stolku holky vyzvaly rivalky z Tigers. Tento zápas se odehrál v přesně opačném gardu. Šly jsme do vedení 2:0, ale v dalších minutách jsme jej ztratily a znovu tak odcházely za nerozhodného stavu.

O postupu do zápasu play-off musel rozhodnout až los, jelikož týmy měly shodný počet bodů i branek. Pro naše barvy byl hodně krutý a holky musely do zápasu o sestup s nepříjemnými Klatovy.

V oslabeném počtu bez Aničky a Zdeňky jdeme do zápasu s jasným cílem, už konečně porazit Klatovy. První poločas nám moc zajímavých momentů nepřinesl, za to ten druhý nám to vynahradil. Úvodní hvizd nám totiž odstartoval drama. Hned po dvaceti vteřinách bylo soupeřkám nařízeno trestné střílení, kterým se dostaly do vedení už 2:0.

Možná že I tento smolný moment holky tolik nabudil. Po minutě získáváme výhodu v podobě přesilové hry, ve které nás stále trápí střelecká produktivita. Až ve 22. minutě se prosazuje Markétka. Následuje hra v šesti, ve kterém holky srovnávají stav zápasu. 23:59, čas, ve kterém padl smolný i sporný, ale rozhodující gól a to do panteří sítě. Klatovy jsou nám tak i nadále osudovým soupeřem.

Holky, utřete slzy, vztyčte hlavu vzhůru, předvedly byste skvělé výkony, příště si dojdeme pro postup a v dalším kole porážku Klatovům vrátíte.

Autor: Lucie Drábková