22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
40014_DSC_2961.jpg

Krátká neděle elévek

V neděli 19.12. jsme se všichni sešli v brzkých ranních hodinách v kladenské hale BIOS. Sedm statečných holek do pole a jedna gólmanská opora byly brzy převlečené a natěšené na hru.

Bohužel po odhlášení jednoho týmu nás čekaly pouze dva zápasy, což nejprve trenéři i rodiče kvitovali, že aspoň budeme brzy doma, ještě se k tomuto řešení ale vrátíme na konci. Dále nás čekala v týmu spousta premiér. Zaprvé měly čtyři holky v našem týmu turnajovou premiéru a zadruhé měl turnajovou premiéru na lavičce elévek i jeden z trenérů.

Prvním z dnešních dvou soupeřů byl tým Black Angels. Jelikož ale zřejmě v klubu nefunguje moc dobře komunikace, nedostala se asi k týmu elévek informace o změně rozpisu a nechali nás tak na začátek pěkně dlouho čekat. Alespoň nám tak nevědomky poskytli více času na vzájemné seznámení se, když už jsme měli v týmu tolik premiér. Samotný zápas pak byl dramatický až do konce. Soupeř si vybojoval dvoubrankový náskok, ale to naše nejmenší Panterky rozhodně nezlomilo a dál bojovaly. V druhé půlce se Kamče podařilo ze standardky vstřelit gól za velmi kuriózní situace, kdy se v průběhu hry, bez žádného upozornění, šla gólmanka soupeře napít k lavičce. Nevšiml si toho ani rozhodčí, ale v duchu fair play gól nebyl uznán. Správné rozhodnutí a ponaučení pro všechny na hřišti i na lavičce – nikdo si nemůže během zápasu udělat jen tak pauzičku. :-) Bohužel pak už se nám gól vstřelit nepodařilo, a tak jsme odešli ze zápasu poraženi.

Druhým soupeřem byl tým Tigers Start98. A musíme uznat, že tohle byl daleko těžší soupeř. Tým tygřic byl složený ze starších a hlavně vyšších hráček, ale to naše holky rozhodně neodradilo, ba ani nezaskočilo a bojovaly s pořádnou panteří vervou. V bráně čarovala Zdenička a v poli kmitaly Panterky v sestavě Adélka-Eliška-Emička-Kája-Kamča-Míša-Nikolka. Podařilo se nám vstřelit proti tak tuhému soupeři i dost parádních gólů, ale bohužel na vítězství to nestačilo.

Na závěr se pojďme vrátit k tomu, že nás dnes měly čekat pouze dva zápasy. Nakonec to rozhodně nestačilo ani trenérům, ani rodičům a už vůbec ne hráčkám. A tak se moc těšíme na další zápasy v příštím roce. Děkujeme rodičům za podporu a fandění a malé Panterky pak přejí všem krásné Vánoce a šťastný Nový rok.

Autor: Dan Horna

Fotogalerie z turnaje

Rudná Panthers Praha – Black Angels :-(
Rudná Panthers Praha –  Tigers Start98 :-(