ChodovPanthers
12:5(4:0,3:3,5:2)
ne 11. 12. 2022 11:00 @ SH Jižní Město, CE soutěž juniorů, 13. kolo

Konec vítězné série, junioři padli s Chodovem

Ani druhý ligový zápas s Chodovem nepřinesl juniorům moc radosti – s pražským rivalem padli vysoko 5:12.

O osudu utkání prakticky rozhodla už první třetina, kdy domácí nasázeli Panterům čtyři góly, zatímco sami neinkasovali ani jednou. Aktivnější byli i statisticky, svého soupeře přestříleli poměrem 12:7 a využili jednu ze dvou nabídnutých přesilovek, konkrétně tu, kdy za špatné střídání pykal Urban. Chodov se mohl spolehnout zejména na duo Štefek – Petráň, kdy první jmenovaný dva góly sám dal, druhý pak jeden vstřelil a na další asistoval.

Vyrovnanější podívanou přinesla až druhá a třetí třetina – alespoň smírné skóre pak Panteři vybojovali právě v prostřední ze všech tří period. Sice nejprve museli přijmout další zásah domácích, jež vzešel z hole agilního Votavy, následně ale dokázal snížit Zelinka a po povedené teči Borka pak v rozmezí necelé minuty a půl překonali domácího brankáře Uher s Leišem. Právě zmiňovaný Votava ale vrátil Chodovu klid necelých 100 sekund před sirénou, kdy druhým gólem v zápase zvýšil na průběžných 7:3.

Panteři pak v závěrečné části dokázali svého soka přestřílet, paradoxně ale tuto třetinu znovu prohráli, a to třígólovým rozdílem. Střelecká převaha jim totiž vynesla pouze zásah Hrona a vteřinu před koncem také trefu Uhera, ani jeden gól už ale nic neřešil – Chodov díky poctivému výkonu do obrany přečkal mimo jiné hned trojici vyloučení a naopak se postaral o nevšední kanonádu, když v rozmezí osmi sekund nastřílel neuvěřitelné tři góly. Právě díky nim navíc překonal hranici dvouciferného výsledku a Pantery v konečném zúčtování přehrál 12:5.