26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
2683_20240228_151524.jpg

Klíčem bude týmový výkon a obětavost, ví David Beneš

Před začátkem play-off jsme vyzpovídali jednu z hlavních juniorského Áčka - útočníka Davida Beneše.

Po nevydařené kvalifikaci jste skončili v 1. lize juniorů, kde jste s dvaatřiceti body obsadili celkově čtvrtou příčku v tabulce. Jak vypadala základní část z Tvého pohledu a myslíš si, že počáteční zklamání z baráže pro vás může být motivací do play-off?

Sezóna pro nás začala nepříjemně, ale zvládli jsme se z toho oklepat rychle. Po baráži jsme většinu zápasů vyhráli, ale s upadající morálkou šly později dolů i výsledky.

Několikrát jste v utkáních vyloženě bušili na vrata vyrovnání, nebo vám výhra unikla o chlup, co vám v závěru těchto zápasů chybělo?

Chyběla nám v závěrech efektivita a trpělivost v zakončení. Také jsme se začali strachovat o výsledek a přestali jsme hrát naši hru.

Spolu s dalšími jsi dostal možnost nakouknout i do mužského Áčka. Sám jsi pak i naskočil proti Milevsku a v podstatě režíroval vítězný obrat. Vyhovuje Ti dospělý florbal, nebo Ti to zkrátka sedlo?

Rozhodně bych neřekl, že bych obrat režíroval, ale spíš se svezl s výborným výkonem mé lajny. Nějaký velký rozdíl mezi mužským a juniorským florbalem ale nevidím. Spíš se ty body v Milevsku prostě sešly.

V předkole play-off si vás vybrala Česká Lípa. Ze 3. pozice měla na výběr ještě Milevsko, spojenou Plzeň, daleký Havířov a Pardubice. Věříte si na českolipský celek?

Upřímně jsem se na Českou Lípu herně ještě nedíval, ale hráli CE ligu, takže nějakou kvalitu mít musí. Navíc jestli budeme hrát tak, jako v posledních zápasech, tak nám pšenka nepokvete.

Byť chlapci ze srdce severu získali v základní části pouze 10 bodů, zvládli odehrát několik velmi dobrých zápasů, kde ač body nakonec nebrali, tak po herní stránce mohli být spokojeni. Co si myslíš, že bude v sérii klíčem k vítězství?

Důležitý bude týmový výkon a obětavost.

Rozhodovat samozřejmě můžou i detaily, stanovili jste si nějaký cíl?

Cíl je projít přes první kolo a pak už je to otázka.

Program série:

  • SO 02.03. 20:00 | FBC Česká Lípa – Panthers Praha | SH Česká Lípa
  • NE 03.03. 17:00 | Panthers Praha – FBC Česká Lípa | SH ZŠ Rudná
  • ÚT 05.03. 18:00 | FBC Česká Lípa – Panthers Praha | SH Česká Lípa *

pouze v případě, kdy série nebude rozhodnuta (hraje se na dva vítězné duely)

Autor: Diana Hošková, David Beneš