Když chceš moc, nemáš nic

Další kolo veteránské ligy nás zaválo až na daleký sever naší republiky a to konkrétně do Liberce.

Sestava se tentokrát nerodila tak hladce jako minulé turnaje, ale nakonec jsme dorazili v sestavě 10+1. Svůj debut si odbyl Radek Svoboda, který mne zbavil nálepky nejstaršího hráče týmu. Přesto se neztratil, protože mu v obranné dvojici dělal mentora M. Bajer. Dalším debutantem byl Dan Černý, opora našeho C týmu, který tento výlet spojil s návštěvou rodiny. V sestavě nás doplnil také lodivod mužského áčka Jára Jelínek, a také Lucka Murasová (dříve Denková, pro pamětníky), která vyrazila s celou rodinou, takže jsme na tribuně měli i své příznivce a fanoušky.

První zápas nás očekával soupeř z Mladé Boleslavi, který se pohybuje v horních patrech tabulky, ale přesto dorazil jen v sedmi hráčích. Bohužel k naší smůle to byla velká hráčská kvalita. Soupeř, který má ambici hrát play-off, na nás vlétl, dobře kombinoval a brzy se ujal vedení. I přesto jsme byli schopni si vypracovat spoustu šancí, které jsme ale neproměňovali a tak nás soupeř trestal a v klidu navyšoval skóre. To se po první třetině vyšplhalo na stav 1:4 v náš neprospěch.

O přestávce začala padat spousta nápadů, co ve hře zlepšit. Skoro všechny jsme si vzali k srdci a zlepšili jsme se ve všech ohledech. Brzy jsme snížili, ale stále jsme zahazovali mnoho šancí a tak soupeř těsně před koncem třetiny opět udeřil. V tu chvíli by si na nás nikdo nevsadil, ale ve třetí třetině jsme ukázali morál a dvěma brankami v jedné minutě jsme utkání dali nový náboj. Soupeř ale ukázal zkušenost a ještě jednou trefou nám vyrovnání již nepovolil.

Dalším soupeřem byl tým z Lovosic, který nás na minulém turnaji porazil. To měl v úmyslu i tentokrát. Úvod utkání byl vyrovnaný. Snažili jsme se napadat a dostávat soupeře pod tlak. To se dařilo a pramenily z toho i šance, ale jak to bývá, soupeř využil naší chybné rozehrávky a zničehonic jsme prohrávali. Byli jsme herně lepší a když se slova ujali Denkovi, bylo vyrovnáno. Do konce třetiny jsme stihli skóre překlopit na svou stranu (tentokrát Lucka). Po začátku druhé třetiny opět ukázal útočnické choutky Martin Denk a bylo to 3:1 pro nás. Soupeř se nestačil divit, ale určitě se nehodlal vzdát.

Soupeřova první lajna zařídila vyrovnání, a když před koncem třetiny Dan neproměnil trestné střílení, začínali jsme ve třetí třetině od nuly. V polovině třetiny soupeř odskočil o dvě branky, ale ani my jsme nehodlali dát kůži lacino. Dokázali jsme opět skóre dorovnat. Minutu před koncem si soupeř vzal čas na poradu a snažil se něco vymyslet směrem k vítězství. My jsme si na lavičce řekli, že body jsou blízko a že to dobře ubráníme. Bohužel touha po vítězství byla větší a dvanáct vteřin před koncem jsme se rozhodli zaútočit a vstřelit vítězný gól. K naší smůle to ale soupeř přečetl a hru rychle přenesl k nám a nepovedenou střelou strhl vítězství na svou stranu. Pouhých pět vteřin před koncem jsme přišli další body do tabulky. Takže když chceš moc, nemáš nic.

Děkuji všem spoluhráčům, kteří do Liberce dorazili. Byl to možná herně nejlepší turnaj, přestože nevezeme domů žádné body.

Autor: Miloslav Mattes