NáchodPanthers
5:8(0:3,4:1,1:4)
ne 16. 10. 2022 17:00 @ SH TJ Náchod, Národní liga, 6. kolo

K porážce Náchoda stačily mužům dvě třetiny

Opět ne zcela povedené utkání sehrálo mužské Áčko, které si v Náchodě nechalo vzít tříbrankový náskok, na těžkém hřišti ale nakonec Panteři dokázali zvítězit 8:5.

Zápas se v místní „plechárně“ ale ze začátku vyvíjel pro hosty velmi příznivě a po první třetině hřálo Panthers tříbrankové vedení, které dvěma trefami vystřelil Mašát a jeden gól zařídil Sládek. Na Kobzu navíc bíle odění dovolili Náchodu vyslat jen pětici střel a sami zasypali Skalického dvojnásobným počtem pokusů, tudíž můžeme skóre 3:0 považovat za zasloužené.

Domácí ale ve druhé části notně přidali a svěřenci Jaroslava Jelínka s Patrikem Míkou zároveň ze svého výkonu ubrali, což mělo za následek jediné – postupnou úpravu skóre, která Pražanům příliš nepřála. S trochou nadsázky se dá dokonce říci, že všech pět branek v této fázi zápasu vstřelil právě domácí Primátor, jeden ze zásahů nicméně přišel do vlastní klece a při siréně tedy na tabuli svítil průběžný výsledek 4:4. Klíčový byl přitom zejména start 38. minuty, kdy Náchod během 38 sekund dvakrát překonal Kobzu a panteří náskok z úvodního dějství byl rázem pryč.

Náchodští pak zkraje závěrečné třetiny šli zásluhou Mikšovského dokonce do vedení, to jim ale vydrželo jen 41 sekund – zároveň to byl celkový čas, v němž domácí během zápasu měli nad Panthers navrch. Už o zmiňovaný časový úsek později totiž vyrovnával Sládek a dva slepené góly Kölbla a Sládka pak hosty poslali zpět do většího komfortu a klidu. Pražanům se pak podařilo přečkat i Mašátovo vyloučení a když to Primátor v závěru zkusil bez brankáře, přišla i pojišťující trefa do odkryté klece, kdy na konečných 8:5 z panteřího pohledu upravil Kšír.

Panthers tak po zaváhání s vedoucím Hradcem znovu brali všechny tři body a vyhoupli se na čtvrté místo velmi vyrovnané tabulky Národní ligy.