26_1644227383.jpg
18_1640199804.png
39405_IMG_6063.jpeg

Juniorským rezervám se dařilo, o víkendu vybojovaly tři vítězství

Povedený víkend za sebou mají obě juniorské rezervy. Zatímco Béčko na domácí půdě v Radlicích po parádním obratu přetlačilo lídra z Tatranu, Céčko si po výprasku v prvním duelu spravilo chuť vítězstvím nad Texasem.

Béčko doma řádilo

Budík zvoní v 7:00, vždyť je neděle, co se děje ? Venkovní teplota sotva překročila hranici nuly, když skupinka mladíků kráčela Radlickým kopcem. Mířili do Radlické nafukovačky, která hostila 6. kolo nejvyšší regionální soutěže juniorů. 
Protivníkem se hrdinným Panterům stal rival ze Střešovic a nyní již můžeme potvrdit všem příbuzným i známým, že zápas to byl doslova vyrovnaný. V krátkosti: Soupeř začal lépe, avšak ve druhé třetině jsme přebrali otěže zápasu, vyrovnali jsme a bojovali o vítezství. Utkání tak nakonec musely rozhodovat až samostatné nájezdy. No a mladík, jemuž se krátily poslední hodiny v nezletilém věku, nechyboval. Štěpán byl stoprocentní a zařídil nám tak společně s Pechýněm druhý bod. 

Po zápase se někteří ujali pořadatelských nástrojů a povinností a především týmový ajťák Radek měl napilno, když se podařilo "expertovi na vyplňování zápasových soupisek" vyřadit z provozu touchpad svého notebooku. Všechny problémy ovšem byli vyřešeny, zápasy v pauze dohrány a tak se mohlo vyrazit na druhý mač. 

Ten skupinka rozjetých juniorů hrála s oblíbeným týmem jednoho neznámého markeťáka a Sépiáka? Jak už to často bývá - tichá voda břehy mele a trenéři věděli že Falconi se nesmí podcenit. Zároveň ale svěřili hráčům obrovsky těžký úkol - zvládnout utkání bez zásahů trenérů, kteří budou vše sledovat z tribuny. Kluci utkání i přes velkou spoustu chyb, vyloučení a nesrovnalostí v komunikaci zvládli a v kabině si pak znovu prošli jednotlivé problematické prvky hry. 

Za obě utkání patří klukům pochvala. Zvládli je dobře a je vidět že jdeme správnou cestou k vrcholu. 

Panthers Praha B - Tatran Střešovice B 6:5pn (0:2, 4:2, 1:1)  online
Panthers Praha B - Floorball Club Falcon 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)  online

 

Céčko veze z Boleslavi tři body

Druhou juniorskou rezervu čekal v sobotu výjezd do daleké Mladé Boleslavi. Bohužel covid pročistil řady nejen v řadách hráčů, ale i rozhodčích, takže se vyřešily dvě mouchy jednou ranou - roli sudího ostatních zápasů zastal trenér Sajsl společně s legendou a lodivodem Panthers Štěpánem Webrem.

První utkání přineslo především vítr do naší kabiny, když jsme dostali naloženo od Kutné Hory. Nejeden hráč si rázem uvědomil své chyby a nutnost zvýšení tempa. Druhý zápas byl v opačném duchu. Soupeř za florbalem nepřijel a tak jsme pouze tlačili a tlačili a tlačili. Rudou záři tentokrát zažil Kačer, který po dvouhodinové cestě odehrál necelých 5 minut a odešel do sprch. Utkání jsme i přesto dovedli poměrně zkušeně do vítězného konce a svou první branku v životě zaznamenal Ráďa Tomšovský. Gratulujeme. I nadále je na čem pracovat, ale kluci se zlepšují každým tréninkem více a více.

Na závěr mi dovolte omluvit se Tomášovi za nedoplnění do zápisu, za které zodpovídám pouze a jenom já a nesu tak plnou odpovědnost za chybu a červenou kartu. Věřím že tato událost nepřetrhá naše společné pouto a i nadále se budeme těšit jeho zájmu v našem týmu. 

Panthers Praha C - Kutná Hora 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)  online
Panthers Praha C - Texas Longhorns 7:4 (3:3, 2:0, 2:1)  online

Autor: Jan Sysel