Juniorské rezervy odehrály po jednom zápasu

Netradiční program čekal obě juniorské rezervy, které oproti zvyklostem odehrály na svých turnajích pouze jeden zápas. Hůře to snášelo Céčko, které si pro vysokou prohru muselo dojet až do Kolína.

Mnoho povyku pro nic aneb Junioři C v Kolíně

První utkání v novém roce čekalo Juniory C v neděli 16.1. v nové moderní hale Borky v Kolíně. Pro rezervní výběr to také bylo jediné utkání promrzlého slunečného dne a soupeřem jim byl výběr Vos Praha.

Papírově slabší soupeř nás v prvním vzájemném utkání porazil poměrem 5:6, takže chuť po satisfakci byla silná, vývoj, který nastal, ale nikdo z přítomných nečekal. V 9. minutě Skála šikovnou přihrávkou pomohl k první brance utkání, ovšem ne do soupeřovy sítě. Na 1:1 ještě v úvodu druhé třetiny srovnal Kubů, poté ale nekoncentrovanost, nedůraz na většině hřiště, nepřesné přihrávky a zraněný Šátek přiřkl dominanci soupeři a ani druhý gól Lukáše Kubů nás nezachránil od pohromy.

Poslední hřebíček do rakve padl 8 minut před koncem pohledným zakončením ze vzduchu přímo pod břevno, na které byl Radek Brych krátký a poté jsme si rozhodli zápas 8 vteřin před koncem ještě zpestřit 5minutovým vyloučením Jeřábka za hrubost. Konečný stav 2:9 rozhodně nepotěšil nikoho z účastníků, ani brzy vstávající trenérské duo.

Autor: Jan Pauček

Béčko přehrálo Black Angels

Sobotní turnaj krajské ligy juniorů upravil ještě v pátek covid a místo dvou zápasů jsme tedy měli odehrát pouze jeden, tedy ten s rezervou Black Angels. Ke všemu tomu shonu jsme ještě pořádali a tak se především první směny pořádání musela ujmout ranní ptáčata v čele se zkušeným mastodontem Ladrou.

V zápase jsme chtěli soupeři vrátit porážku z posledního vzájemného utkání, kde krom toho, že soupeř zaparkoval autobus, ho ještě dva nejmenovaní posunuli na kopec.

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně. Už po 30 vteřinách jsme šli do vedení a do kabin pak odcházeli za stavu 2:1. Ve druhé třetině jsme zlepšili efektivitu a odskočili do čtyřbrankového vedení, které korigoval soupeř necelou minutu před koncem. V poslední části jsme ale naprosto selhali. Dělali jsme všechno špatně, soupeř nás ohrožoval z nebezpečných brejků a dokonce nás několikrát zavřel na vlastní polovině. Postupně naše vedení dohnal a v závěru, po fatálním selhání celé pětice, vyrovnal.

Jen díky velkému tlaku jsme si v posledních 15 vteřinách vytvořili šanci, kterou Domča Novotný dokázal se štěstím využít v "poslední" vteřině zápasu. Za konečné skóre 7:6 jsme byli ve výsledku ještě rádi.

Celý tým ovšem ve dvou třetinách prokázal kvalitu, morální sílu a ve zvládnutém konci utkání splnil povinnost tří bodů, které však nebyly samozřejmostí. Závěr zápasu nám přináší vzkaz, že nás čeká ještě mnoho práce. V komplexu jsme rádi, že jsme na zápas jeli v sestavě doplněné o mnoho neznámých jmen, která splnila očekávání a potvrdila, že jdeme správnou cestou v naší práci.

Děkujeme rodičům za podporu a Forymu s Mobim za perfektní pořádání s třešničkou v závěru.

Autor: Jan Sysel