Juniorské rezervě se bitvy se sousedy v tabulce nepovedly

Dalším kolem pokračovala cesta 2. ligou naší juniorské rezervy. Tentokráte na kluky čekala výzva v podobě soubojů se sousedy v tabulce – Králův Dvůr a Kutná Hora.

Vlivem pochopitelné priority v podobě play-off elitních juniorů a také vlivem různých bolístek, zranění a omluvenek na poslední chvíli se na turnaj nakonec sešlo 8, respektive 9 borců do pole, jištěných zezadu Tomášem Brabcem.

I když počet hráčů napovídal, že budeme hrát jako kdybychom hráli za Prešov (a suplujícím Danečkem byla tato taktika zvaná ‘Prešovský beton‘ ordinována), tak se kluci zkušenějšího soupeře nezalekli. Dokázali jsme s Královákem, který byl posilněn o borce, kteří již sbírají pravidelně body v Národní lize, celý zápas držet krok. Zápas se lámal ve druhé třetině, když jsme ze dvou nájezdů dokázali využít jen jeden. Také nám nepomohla ani častá vyloučení, které dokázalo královodvorské duo Mašek – Uhřík 2x využít. Nicméně i díky senzačnímu Brabíňovi jsme s těžkým soupeřem uhráli ‘přijatelný‘ výsledek 4:7.

Druhý zápas s Kutnou Horou se naopak lámal v 1. a 3. třetině. Absolutně jsme nezvládli vstup do zápasu a po chvíli jsme prohrávali o dvě branky. S takovým handicapem se pak těžko hraje, zvlášť, když se nám nedařilo být tak produktivní. Hrálo se hodně do těla, což zřejmě vyhovovalo Matymu Kempfovi, který za celý zápas neprohrál ani jeden osobní souboj! Ke konci zápasu se již ukazovalo, že nám dochází síly, a tak jsme i v tomto zápase prohráli o tři branky, tentokrát 4:7.

Za celé kolo je potřeba pochválit všechny příchozí kluky, ale vyzdvihnout je třeba životní výkon Brabíňa, který dlouho držel naše akcie na bodový zisk nahoře. Kluky čeká poslední kolo, ze kterého by po zopakování těchto výkonů měl vést k bodovému zisku.

Autor: Dan Škvor