V sobotu 6. září se do Semil sjela opravdu velká panteří výprava. Hned pět našich týmů přijelo poměřit své síly na turnajích Sovert Cup a Fremo Cup. Už od časného rána se semilské Sportovní centrum plnilo nejen našimi hráči. Pro všechny to prakticky znamenalo budíček před šestou hodinou, aby se stihli přesunout na místo konání.
Čtyři vítězství, dvě čistá konta a jednoznačný postup z prvního místa. Taková byla základní skupina ženské části Poháru z pohledu Panterek, které na severozápadním tripu neztratily ani bod a mohou se těšit na vyřazovací boje, do nichž za měsíc vstoupí proti Kadani.
Poslední prázdninovou prověrku před blížící se sezonou odehrála o závěrečném srpnovém víkendu družstva juniorů a dorostu. Ta se na turnaji Sobit Cup představila v kategoriích OPEN a slavila shodné medailové zisky – Panteři si odnesli po dvou sadách bronzových medailí.
Úvodní soutěžní zápasy nové sezony nepřinesly panteřím barvám mnoho radosti. V pohárové základní skupině totiž Pražané ze čtyř utkání vyhráli jediné a tříbodový zisk na postup do dalšího kola nestačil.
Juniorky zvládly dohrávku se Startem a slaví potřetí v řadě
Juniorky vinou odložení zápasu kvůli covidu musely třetí kolo ligy dohrávat až o několik týdnů později, mrzet je to ale moc nemusí. I přes oslabenou sestavu totiž zápas se Startem zvládly na jedničku a po výsledku 3:1 slaví třetí vítězství v řadě.
I v oslabené sestavě jsme dokázaly svojí odpovědnou a bojovnou hrou urvat třetí vítězství v řadě.
V první třetině nám soupeřky zahrozily, když vstřelily gól jako první, ale my jsme zachovaly klidnou hlavu a to se nám vyplatilo. Nejdříve se trefila Anna Bartušková svojí dělovkou a srovnala tak na 1:1. Potom jsme se trefily ještě dvakrát a to konkrétně Viktorie Novotná, která se uvolnila v předbrankovém prostoru a Agáta Saffertová po dobrém zdvojení v soupeřově rohu.
Do druhé třetiny jsme tedy vstupovali s náskokem dvou gólů. Druhá část nicméně byla nególová a to z obou stran, hlavně díky dobrým výkonům gólmanek, většinu času jsme ale strávily na míčku my. Ve třetí třetině se trochu přiostřilo, protože bojovnice z Tigers chtěly zápas obrátit na svojí stranu. My jsme ale nepolevily a konečný tlak, kdy šly soupeřky do rizika a odvolaly svojí gólmanku, jsme poctivě odbránily, zaslouženě jsme obhájily svůj náskok dvou gólů a vyhrály tedy 3:1.
Autor: Agáta Saffetová
Start98 - Panthers Praha 1:3 (1:3, 0:0, 0:0) online
Střely na branku: 26:26 Diváci: 22 Nejlepší hráčky: Hana Chaloupková - Agáta Saffertová
Komentář trenéra domácích:"Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, chybělo nám sebevědomí na míčku a naše nemoc jménem střelba. Postupně jsme se do hry dostali, ale zvrátit výsledek se nám nepodařilo. Děkujeme soupeřkám za zápas."
Komentář trenéra hostí:"V dnešním zápase jsme byli od začátku lepší a po celou dobu ho kontrolovali. Škoda, že jsme nedali více branek. Díky soupeři za utkání."