Juniorky se z Chodova vrátily bez bodu i bez gólů

Po delší odmlce se na ligovou scénu vrátily i panteří juniorky, které čekal netradičně jen jeden zápas, tedy ten s pražským rivalem z Chodova. I přes početnou výpravu, která na Jižní Město odcestovala, se ale Panterky ani jednou neprosadily a po devíti inkasovaných brankách se vrátily s prázdnou.

Hned od začátku utkání bylo znát a vidět, že je soupeř florbalově o něco kvalitnější než my a tedy že i zápas pro nás bude patřit mezi ty hodně náročné. Už v první třetině nás Chodov většinu času přehrával, byl lepší na balonku a celkově více ze hry, což se projevilo i na skóre - po dvaceti minutách jsme odcházely do šaten za stavu 0:3 ve prospěch soupeře. Cenný náskok navíc domácí hráčky uklidnil a dál si hrály svojí hru. Ne snad že bychom neměly pár šancí, ty jsme ale nedokázaly využít a naopak se Chodov v prostřední části prosadil ještě dvakrát.

Za stavu 0:5 už jsme věděly, že nemáme co ztratit, vyzkoušely jsme si tak pár herních situací včetně nového systému, který ale ještě má nějaké ty mouchy a střelecké štěstí nám nepřinesl, naopak domácí hráčky ještě využily čtyři své šance v závěru a stanovily tak konečné skóre na 0:9 v náš neprospěch.

Autor: Adéla Vlčková

Florbal Chodov - Panthers Praha 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)  online

Střely na branku: 28:19
Diváci: 35
Nejlepší hráčky: Karolína Bačková - Adéla Vlčková

Komentář trenéra domácích (Ondřej Neuman): "Dnes jsme moc spokojeni hned s několika faktory - především to byl komplexní týmový výkon a holky zvládly ve všech lajnách a rolích postupně stupňovat tempo. Rostla i kvalita a odvaha hry s míčkem a pěkné ofenzivní akce. V neposlední řadě je dnes třešničkou na dortu nula naší brankářky, která si jí několika super zákroky musela velmi zasloužit."

Komentář trenéra hostí (Lukáš Jenšík): "Soupeř byl dnes suverénně lepší, děkujeme za těžkou prověrku a gratulujeme soupeři k výhře."