Související zápasy

Juniorky přivezly z Brna dva body

Povedená sobota a nedělní neúspěch. Tak se dá v jedné větě shrnout počínání juniorek, které na dlouhé cestě z Brna mohly oslavit alespoň dva bodíky za jedny úspěšné nájezdy.

V obou případech se jednalo o bitvy s tabulkovými sousedy, pohledem čísel pak těžší zápas měla slibovat bitva s Bulldogs. Ta byla velmi vyrovnaná a na první gól dlouho čekala, poprvé skórovat se podařilo až domácí Veselé krátce před dovršením 30. minuty, Panterky ale oproti předzápasovým předpokladům notně kousaly a kdyby se ujala jako první nějaká z jejich šancí, diváctvo by asi příliš překvapeno nebylo. Buldočky svůj náskok zvýšily už po deseti vteřinách třetí třetiny, konzultace rozhodčích ale odhalila vysokou hůl a gól na 2:0 tak platit nemohl. Regulérní vstřelila až o čtyři minuty později Mikšlová a kdekdo by si řekl, že tím dala svým spoluhráčkám jistotu na hokejky. Opak byl ale pravdou.

Ještě než domácí tribuny stihly dojásat, dostaly se do rychlé kombinace Najmonová s Drábkovou a druhá jmenovaná zařídila snížení. V nabídnuté přesilovce to domácí obrana zvládla a několikrát pak vyrazila i do nebezpečného brejku, panteří tlak se ale stupňoval a i přes vyžádaný time-out nepolevil, což korunovala na konci 58. minuty znovu Drábková, která tentokrát vyzvala ke skórování Kristýnu Mandíkovou a ta poslala zápas do prodloužení a následně i nájezdů.

V nich Rundštuková zamkla svou klec na několik zápasů, nedovolila domácím hráčkám ani jednou skórovat a to v kombinaci s úspěšným nájezdem kapitánky Hromkové znamenalo přisouzení druhého bodu na panteří konto.

Velký sobotní obrat se ale bohužel nedobře podepsal na nedělním výkonu. V něm sice Panterky dokázaly Židenice přestřílet, předvedená hra měla ale v prvních 40 minutách do ideálu daleko a domácí hráčky tak po nich zaslouženě vedly 2:0. Třetí část sice přinesla drtivý hostující tlak, jež Panterky korunovaly 17 střeleckými pokusy a dvěma brankami, stejný počet gólů ale zapsaly i Židenice, které své vítězství pojistily v závěru a zvítězily tak 4:2.