PanthersVinohrady
5:4(2:2,1:2,2:0)
pá 9. 12. 2022 18:00 @ SH ZŠ Rudná, 1. liga juniorek, 13. kolo

Juniorky přetlačily SKV a berou tři body

Důležité vítězství v boji o play-off si připsaly juniorky, které ve vyrovnané bitvě přetlačily rivala z Vinohrad.

O důležitosti utkání byly oba celky řádně obeznámeny a celý zápas se tak nesl v opatrném duchu, který nejspíš fanoušky na tribunách příliš nenadchl, Panterkám ale vytoužený efekt přinesl. Domácí hráčky na své soupeřky přeci jen nastoupily o něco lépe, než jak si to SKV představovalo, a už v páté minutě odskočily do dvoubrankového vedení, jež zařídily Tereza Mandíková s Emou Najmonovou. Výkon Vinohrad se ale tomu domácímu začal postupem času vyrovnávat a to samé se dělo i na časomíře – nejprve odpověděla snížením Dryáková, vyloučení Klírové pak chvilku před přestávkou potrestala Haaszová.

Druhá třetina nabídla o jedno vzrušení méně, i přes střeleckou převahu domácích navíc jako první šly do vedení hráčky Vinohrad, které gólově prostřední část i ovládly – krátce po polovině utkání skóre poprvé ve prospěch hostí otočila Benešová a byť o pár střídání později na 3:3 srovnala po kombinaci s Tázlerovou Klírová, spokojenější šly do šaten stejně florbalistky z pravého břehu Vltavy – gól Forštové navíc vyvolal vlnu emocí, neboť padnul do posunuté klece, za neshody s dvojicí rozhodčích byl pak osobním trestem potrestán domácí asistent Máčala.

I bez něj ale domácí hráčky nakonec vývoj skóre obrátily ve svůj prospěch. Třetí třetina sice střelecky patřila tentokrát Vinohradům, Rundštuková ale svou klec zamkla a všech jedenáct pokusů pochytala. Panterky tak i díky ní mohly odstartovat závěrečnou desetiminutovku srovnáním na 4:4, o nějž se postarala tentokrát Kristýna Mandíková. Další domácí aktivita navíc přinesla i nepřesnosti na hostující straně, z nichž dokázala necelých pět minut před koncem vytěžit agilní Zubová nakonec vítězný gól – nic dalšího už se totiž na hřišti nestalo a pro Panthers tak výsledek 5:4 znamenal čtvrtou výhru v sezoně.