Juniorky po debaklu od Chodova přehrály Spartu

Dva zcela odlišné duely sehrály juniorky – ty nejprve schytaly dvacet gólů na hřišti Chodova, dojem ale napravily zvládnutou bitvou na Spartě.

Sobotní bitva s velkým ligovým favoritem bohužel dopadla jen o něco lépe, než první vzájemný duel. Panterky s druhým týmem tabulky nějakým způsobem držely tempo jen ve druhé třetině, první a třetí ale herně i gólově vyzněla jednoznačně pro domácí hráčky, jež zasypaly Macounovou celkem 48 střeleckými pokusy a vytěžily z nich dvacet gólů. Naopak občasné útočné náznaky hostí žádné ovoce nepřinesly a i podruhé v letošní sezoně tak u papírového outsidera svítila nula na kontě vstřelených branek.

O body se tak bojovalo v neděli a to na Spartě, která před nedávnem padla v Rudné 7:4 a trenérské duo si podobný výsledek jistě přálo i tentokrát. Jenže zatímco ve druhém ligovém kole jejich svěřenkyně držely od druhé třetiny náskok a soupeři z něj dovolily ukrajovat jen po malých dílcích, tentokrát byla bitva o poznání vyrovnanější a oba týmy se pravidelně střídaly ve vedení, které ale nikdy nebylo více než jednobrankové.

Už v úvodní třetině viděli fanoušci šest důvodů k radosti, přičemž se o ně oba celky podělily rovným dílem. O vítězství tak rozhodla část druhá, jíž orámovaly dvě panteří trefy – nejprve na 4:3 v přesilovce zvýšila Schmiedová, po třech slepených gólech v polovině hrací doby pak na 6:5 opět v přesilovce upravila velmi aktivní Klírová. A vzhledem k tomu, že třetí perioda nabídla jen po jedné brance na každé straně a to i přesto, že to v závěru Sparta zkoušela v šesti proti čtyřem, těsné vítězství nakonec připadlo Panterkám – na Barrandově zvítězily 7:6 a připsaly si tak třetí výhru v probíhající sezoně.