TatranPanthers
6:3(4:2,2:1,0:0)
so 5. 3. 2022 13:00 @ Sportovní centrum Řepy, 1. liga juniorek, 1. kolo

Juniorky nezachytily začátek a v osmifinálové sérii prohrávají

Panteří juniorky v sobotu vstoupily do svého historicky prvního play-off nejvyšší soutěže a favorita z Tatranu v něm dokázaly potrápit – prohra 3:6 je sice dostala na hranu vyřazení, do nedělní odvety je ale na čem stavět.

O osudu prvního osmifinále prakticky rozhodla už první třetina. Když po necelých sedmi minutách prohrávaly Panterky už 0:3, zdálo se, že je jejich osud zpečetěn a bude se tak bojovat zejména o to, aby hostující družina neschytala nějaký nepříjemný debakl. Opak ale byl pravdou – nepovedený začátek ještě neznamenal konec zápasu a děvčata z Radlic se z něj dokázala oklepat, zásluhou Bartuškové a Míchalové navíc dotáhla skóre na nejtěsnější rozdíl.

Úvodní perioda, která nakonec skončila 4:2 ve prospěch Tatranu, byla zároveň tou nejgólovější. Namlsaní fanoušci už se dočkali pouze tří zásahů, z nichž dva mířily za záda Kateřiny Macounové a jen jednou už se radovaly Panterky, za které na 3:5 korigovala Lucie Retová. Konečný stav tak vyzněl 6:3 pro domácí barvy, ty hostující můžou mrzet zejména neproměněné přesilovky, jichž nakonec nebylo málo a jedna z nich byla dokonce dvojnásobná. V sérii hrané na dva vítězné zápasy jsou tak Panterky krok od konce sezony, který ale můžou odvrátit už v neděli odpoledne v Rudné při první, a věříme že ne poslední odvetě.