PanthersTatran
4:6(2:3,0:3,2:0)
ne 6. 3. 2022 15:45 @ SH ZŠ Rudná, 1. liga juniorek, 2. kolo

Juniorky dotahovaly marně, postup slaví Tatran

Ani druhý osmifinálový zápas nepřinesl Panterkám kýženou radost. V odvetě proti Tatranu se znovu ve druhé třetině dostaly do nepříjemné ztráty a ani přes velký tlak v závěrečné periodě nedotáhly kýžené vyrovnání, v play-off tudíž letos končí.

Začátek byl přitom daleko vyrovnanější než v sobotu. Do vedění šel sice opět favorit z Tatranu, stalo se tomu ale až v polovině osmé minuty a moc dlouho mu radost nevydržela, neboť jen o pár desítek vteřin později srovnala díky krásné akci Retová. Její souhra s Vlčkovou navíc v první periodě poslala Panterky dokonce i do vedení, ani to však nemělo příliš dlouhou životnost a do šaten se tak téměř odcházelo za stavu 2:2, nebýt protiútoku Vernerové, který přisoudil Tatranu hubené vedení.

Ve druhé části se ale z aktivního výkonu domácích hráček, které v úvodní dvacetiminutovce svého soka přestřílely a byly i mírně lepším týmem, vytratilo téměř vše a zejména disciplína vůči pravidlům – hned čtyřikrát totiž během prostřední periody putovala některá z červeně oděných na trestnou lavici, někdy z více a někdy z méně pochopitelných důvodů, tím hlavním ale byla naprostá přesilovková dominance Střešovic. Hostující plejerky totiž dokázaly zužitkovat všechny tři nabídnuté početní výhody (ta čtvrtá byla hrou čtyř proti čtyřem nařízená za zcela nevinný souboj Macounové s Máchovou) a domácím tak odskočily na nepříjemnou ztrátu 2:6.

Ve třetí periodě tak svěřenkyním Lukáše Jenšíka nezbylo než vsadit vše směrem na hru dopředu a snahu srovnat nepříznivé skóre, což se mohlo zdát jako nemožný úkol, pravdou ale je, že mít Panterky ještě o pár minut navíc, pravděpodobně by na vytoužené srovnání dosáhly. Domácí byly jednoznačně lepším týmem na hřišti, svého soupeře do ničeho nepustily a zejména závěrečná desetiminutovka přinesla místy až drtivý tlak, který Tatran snášel jen s velkými obtížemi a přežil prakticky díky famóznímu výkonu gólmanky. Ta totiž vyjma tref Saffertové s Bartuškovou nepustila za svá záda už ani jeden kotouč a zejména její výkon tak značil to, že šťastnější odcházely ze hřiště hostující hráčky.

Panterky tak ve druhém osmifinále padly 4:6 a sezona pro ně končí celkovým devátým místem.