Juniorky doma vybojovaly plný počet bodů

Juniorky čekal náročný víkend po dvou dohrávkách, kdy na domácí halu dorazila v sobotu nejdříve Sparta a v neděli Světlá nad Sázavou. Očekával se zisk všech 6 bodů.

Rozcvička byla taková vlažná a bez tempa, což se odrazilo také na zápase. Zprvu jsme nejdříve čekali na druhého, který dorazil mírně později, takže se utkání zahájilo pouze s jedním rozhodčím. Získaný balon na středu hřiště, únik Formánkové a následná střela Retové otevřelo skóre sobotního zápasu. Novotná svojí mrštností získala balon na mantinelu, prodloužila na Formánkovou, která následně opět na Retovou. Třetí akci započala golmanka Macounová dlouhým balonem na Novotnou, která bleskem našla Retou, což vedlo k tříbrankovému vedení z hole jedné hráčky.

Druhá třetina bohužel patřila soupeři - jako kdybychom si mysleli, že po první části končí utkání. Sparta otočila a dokonce se dostala do vedení. Na hřišti byl v tu chvíli zcela jiný tým než v úvodním dějství, zejména co se týče mentálního nasazení do utkání. Alespoň trochu radosti přinesla Retová po vypršení trestu za sekání, kdy jí do úniku milimetrovou přihrávkou vyslala Eliška Mídová a bylo tak sníženo.

O pauze došlo na pořádnou sprchu na poradě, což mělo pozitivní efekt. Spartu jsme v poslední části k ničemu nepustili a vzali si vedení zpět, navíc jsme jej postupně navyšovali. Nejdříve pohotová dorážka Vlčkové, následně střela z otočky Elišky Mídové po zisku Novotné na středu hřiště, doťuk Formánkové po výletu Valerie Mídové na útočnou polovinu a znovu Formánková po bleskové orientaci před soupeřovo brankářkou. Sparta to sice na konci třetiny zkoušela v šesti, i přes naše oslabení ale snížit nedokázala a naopak na konečných 9:5 upravila zkušeně Novotná.

Autor: Andrea Nováková

Panthers Praha - Sparta Praha 9:5 (3:0, 1:5, 5:0)  online

Diváci: 39
Nejlepší hráčky: Lucie Retová - Lucie Dryáková

Komentáře vedoucího domácích (Andrea Nováková): "Do utkání jsme vstoupily dobře a vedly jasných 3:0. Bohužel vetší část druhé třetiny jakoby hrál jiný tým a byly jsme myšlenkami jinde. Ve třetí třetině jsme se opět dokázaly dostat do utkání a vzít vedení na svoji stranu a to i díky skvěle chytající gólmance. Děkujeme soupeři za zápas."

Komentář trenéra hostů (Lukáš Staňek): "Už od začátku divný zápas, kdy do první třetiny jsme vstoupili absolutně nepřipravení. Ve druhé třetině jsme se chytli a bojovností předvedli krásný obrat. Bohužel jsme na to nenavázali ve třetí třetině."

.

Do nedělního mače jsme šli posíleni ještě o tři další hráčky, při rozcvičce se nicméně zranila Formánková, takže se musela ještě sestava narychlo upravovat. Zápas navíc otevřel soupeř z dorážky po nastřelené tyčce a a poté se uchýlil do bloku, z čehož plynulo málo našich střeleckých pozic. Po nahrávce Saffertové nicméně krátce před sirénou parádním vymetením šibenice srovnala Košvancová.

Soupeř i ve druhé třetině jako první upravil skóre a opět to bylo po našem nedůrazu. Vlčková následně vybojovala balonek v rohu soupeřovo pásma a našla volnou a hlavně neomylnou Saffertovou, zbytečná ztráta na středu hřiště ovšem brzy znamenala opětovné vedení hostů. Zkušenosti z ženské extraligy jsou nicméně na hřišti často znát a třikrát v řadě to potvrdila Saffertová, jenž nejprve pěknou přihrávkou na zadní tyč vybídla ke skórování Vlčkovou, následně pak skórovala i sama a povedenou osmiminutovku zakončila asistencí na Vlčkovou. Po geniální nahrávce Bartuškové na Elišku Mídovou to navíc bylo už o tři góly. Konečný rozdíl byl nicméně o jednu trefu nižší, neboť poslední úpravu skóre zařídily po nedůrazu v domácím obranném pásmu florbalistky Sparty.

Panthers Praha - Světlá n. Sázavou 6:4 (1:1; 4:2; 1:1)  online

Střely na branku: 29:27
Diváci: 30
Nejlepší hráčky: Agáta Saffertová- Zuzana Simandlová

Komentář vedoucího domácích (Andrea Nováková): "Dnešní utkání nebylo dle našich představ. Bylo tam dost nepřesností, které je třeba do dalších bojů eliminovat. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů."

Vyjádření trenéra hostí (David Štursa): "Kvalitní vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Oproti včerejšímu zápasu s Chodovem nastoupil za nás úplně jiný tým s odhodláním hrát důrazně, bojovně a rychle. Na takových utkáních můžeme dál stavět a posouvat se dál. Děkujeme soupeři za zápas a blahopřejeme mu k vítězství."