Související zápasy

Panthers Praha
24_20230911_132022.jpg
2148_20220330_003200.jpg

Juniorky doma urvaly čtyři body a uhájily deváté místo

Juniorky hájící 9. místo hostily v domácí hale v Rudné týmy Boleslavi a Startu.

První zápas nás čeká proti Boleslavi, tedy soupeři hrajícímu v deseti lidech, jenž má v sestavě i pár zajímavých jmen. Čekali jsme vyrovnaný zápas a to se taky stalo. Šance byly na obou stranách, ale upřímně, nebylo jich tolik. Pro oko diváka se tento zápas mohl zdát jako nudný, nemělo to takové tempo, jaký by si utkání zasloužilo. Nám se povedlo vstřelit pár branek, soupeře vůbec k ničemu nepustit a vyhráli jsme tak 3:0, což je výsledek, po němž se může zdát, že jsme soupeře zcela zničili. Na druhou stranu ale musíme poděkovat naší gólmance, protože bez ní jsme mohli klidně i třeba prohrát.

Druhý zápas nás čekal v oslabené sestavě proti Startu. Byla to hodně vyrovnaná bitva, kde bylo vidět plno velkých šancí, ani jedné straně ale produktivita tentokrát neříkala „pane. Brankářky se předháněly v parádních výkonech a zákrocích. Za stavu 4:4, kdy za naše barvy vstřelila všechny góly Lucka Retová, se šlo do prodloužení a následně do nájezdů, kde byl soupeř bohužel šťastnější.

Základní část hodnotím kladně - před sezonou jsme si stanovili cíle, že se chceme držet ve středu tabulky a útočit na 8. místo, bohužel jsme skončili nakonec devátí a musíme jít na play-off na favorita. Ale jiné cíle jsme splnili. Jen je velká škoda, že ne vždycky jsme mohli hrát v plné síle a to se většinou odrazilo i na výsledcích. Nejdůležitější bylo udržet v týmu dobrou atmosféru po celou dobu základní části a to si myslím, že se povedlo. Netlačili jsme tolik na výsledky a snažili se tento tým vést trochu jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Tato sezóna je historicky nejlepší jak z pohledu bodového, tak i z pohledu herního. Mezi holkama se vytvořila parádní parta a každá hračka si uvědomila svoji roli v týmu. Doufáme, že v play-off někoho potrápíme a předvedeme to, co jsme se za rok naučili.

Autor: Lukáš Jenšík