Povedený start elitních družstev doplňují i dorostenci, kteří na úvod prvoligového soutěžení museli vyrazit až do České Třebové. Na břehu Tiché Orlice se jim podařilo vybojovat plný počet bodů, kdy nejprve porazili domácí výběr a následně si poradili i s pražskými Wizards.
Junioři si po povedeném Czech Open přenesli formu i do startu ligového ročníku a na úvod kvalifikace o CE ligu zapisují dvě jasná vítězství. Ta vznikla na nepříjemné půdě Ústí a následně o den později v domácím prostředí proti pražské Slavii – 32 vstřelených branek a 6 získaných bodů znamená posun na průběžné druhé místo!
Po povedené pohárové skupině se naše #princezny blýskly i v úvodním kole nového prvoligového ročníku. Proti Novému Strašecí ukázaly zejména ofenzivní sílu, omluvenkami pošramoceného soupeře zničily dvaceti góly a zaslouženě tak berou klidné tři body. Při vítězství 20:5 se bláznivými patnácti kanadskými body blýsklo duo Kris – Schmiedová.
Panteři po vzoru svých dívčích spoluhráček taktéž odstartovali ligu na jedničku. V domácím prostředí vyzvali družstvo Kobylis a jako vždy to byla vyrovnaná bitva až do konce – za stavu 7:7 dvěma trefami rozhodl Martinek a spolu se svými spoluhráči slaví první tři body do tabulky.
První hrací víkend za sebou mají i budoucí #princezny, které doma v Rudné čekaly zápasy s Tatranem a Plzní - v prvním duelu dostaly přednost zejména hráčky širšího kádru a radoval se tak nakonec rival ze Střešovic, v neděli pak přišlo vydřené vítězství nad plzeňskou Slavií, po níž Panterky získaly první tři body do tabulky.
V prvním utkání s Tatranem jsme nechali některé hráčky odpočívat, protože jsme tušili, že proti Plzni je větší šance na zisk bodů a do plánů promluvila také ženská extraliga s Chodovem. Dali jsme tedy šanci i mladším Panterkám jako Ema Najmonová nebo Julie Procházková, na kterých bylo vidět, že jsou ze začátku trochu nervózní a to se odrazilo i na skóre, jež se od začátku vyvíjelo ve prospěch soupeře. Věděli jsme, že to bude hlavně o naší obraně a protiútocích, kterých ale nakonec nebylo tolik a zápas se tak hrál víceméně na jednu bránu. Skvěle nám zachytala Kačka Macounová, bez níž by konečné skóre bylo daleko větší, i přes nepříznivý výsledek jsme ale rádi, že si zahrály hráčky z širšího kádru a mohly tak nasbírat cenné zkušenosti.
V neděli nás pak čekal zápas s Plzní, která má solidní základnu hráček a dopředu jsme tak věděli, že ani toto utkání nebude z kategorie těch jednoduchých. Zkraje jsme nicméně diktovali tempo hry a rychle jsme odskočili na 2:0, průběžným výsledkem jsme se nicméně nechali trochu ukolébat a soupeř tak nejprve vyrovnal, následně pak dokonce odskočil na 2:4. Postupem času nám dobře zafungovalo stáhnutí na dvě lajny a čtyři branky jsme vstřelili tentokrát my, díky čemuž jsme mohli zároveň vrátit do hry některé hráčky na protočení. Celkově nás brzdilo hlavně to, že jsme ztráceli hodně balonků ve středním pásmu a to i přesto, že jsme si několikrát řekli, abychom v této části hřiště hráli co nejjednodušeji. Ve třetí části pak už bylo vidět, že i vinou odpoledního zápasu některých holek na Chodově odcházíme fyzicky a utkání jsme tak dohrávali hlavně na morál – dalo by říct, že vyhrál o něco šťastnější tým, jenž má zároveň v nohou víc těžkých zápasů.
Celý víkend hodnotíme asi kladně, získali jsme tři body, pro které jsme si šli a teď se budeme dva týdny připravovat na zápasy s Black Angels a Bohemians, které se nejspíš ponesou ve stejném duchu, jako uplynulý víkend – s prvním jmenovaným budeme chtít získat tři body, proti Bohemce pak udělat kvalitní výsledek. Výborně nám zachytaly obě brankářky a jsme rádi, že se nám podařilo rozložit síly a protočil se prakticky celý širší kádr.
Panthers Praha - Tatran Střešovice 1:12 (1:3, 0:5, 0:4) online Panthers Praha - Slavia Plzeň 8:6 (2:1, 2:3, 4:2) online