Juniorky berou z úvodního víkendu tři body

Napůl úspěšné byly o prvním hracím víkendu panteří juniorky – ty sice v sobotu uspěly nad Spartou, na výhru ale nedokázaly navázat a v neděli naopak schytaly tvrdý direkt od Tatranu.

Hned na úvod sezóny nás čekaly holky ze Sparty, proti kterým jsme nastupovali v roli favorita. Ačkoli jsme inkasovali jako první, tak herně jsme na tom byli lépe než soupeř, což se nakonec podepsalo i ve skóre, ačkoli ne tak moc, jak jsme si představovali. První třetinu jsme tedy vyhráli 3:2.

Druhá třetina z naší strany byla o poznání lepší jak směrem do obrany, když se nám podařilo neobdržet ani jednu branku, tak do útoku, kde nás o větší náskok připravila pouze naše střelecká nemohoucnost. Nástup do třetí třetiny byl z naší strany také skvělý, když jsme za 2 minuty a 19 vteřin dokázali vstřelit 2 góly a od soupeře se konečně více odpoutat. Poté ovšem postupně naše tempo opadlo a hra se začala vyrovnávat.

Na to jsme se snažili reagovat time-outem se záměrem soupeře definitivně dorazit. Bohužel tento tah nám příliš nepomohl a posledních 10 minut už jsme byli většinu času pod tlakem, k tomu jsme dvakrát inkasovali a nakonec jsme tedy brali výhru 7:4. Bylo dobře vidět, že holky se do hry snaží přenášet prvky, kterým se věnujeme v trénicích, což je jednoznačně dobře. Směrem dopředu to z naší strany bylo slušné, větší problémy se tentokrát ukazovaly v obranné činnosti.

Druhý zápas v neděli byl ale o něčem jiné a naopak se nám vůbec nevydařil. Tatran se prezentoval velkou sílou a občas byl problém vůbec se dostat na dostřel soupeřově gólmance - a to i přes naší nemalou snahu, která se sice upřít nedá, na tak kvalitní celky ale pouze zápal nestačí. Máme toho hodně co zlepšovat, věříme ale, že nás vysoká porážka posílí a do dalšího zápasu vstoupíme se zdviženou hlavou.

Autoři: Dan Ježil a Tomáš Drašnar