Junioři zahájili kvalifikaci domácími zápasy

Na úvod kvalifikace čekal Pantery domácí souboj s českobudějovickým Štíry, následovaný pražským derby s Tatranem.

Roli favorita prvního dne potvrdili Panthers již v první třetině, soupeře od začátku přehrávali a za 60 minut nastříleli do soupeřovy klece 20 gólů. Atraktivnější ale byla až neděle - v domácí hale před početným publikem se rozehrál jeden z nejdůležitějších duelů celé kvalifikace. Šťávu přidal i fakt, ze v tatranských řadách nechyběli aktuální juniorští mistři světa Čermák s Havlasem.

Hned prvně jmenovaný se podílel na úvodní brance celého zápasu. Čermák ztratil na mantinelu plastovou kuličku a naši borci tohoto zaváhání ihned využili. I následující gól patřil domácímu mužstvu, z přesilovky se trefila nová akvizice Vojta Wojnar po nahrávce Járy Petráka. Lauf domácích utnul v deváté minutě Eliáš, který snížil na 1:2. Od tohoto momentu se opařený Tatran vzpamatoval a zvýšenou aktivitou si vypracoval několik příležitostí (i s přispěním našich vyloučení) a vyrovnal. Druhou a polovinu třetí třetiny jsme s Tatranem drželi krok a dokázali vždy dorovnat skóre zápasu. V poslední desetiminutovce však tým ze Střešovic odskočil do dvoubrankového vedení, které se už domácím nepodařilo kompletně vymazat, snížení na finální skóre 5:6 tak zařídil Michael Kočandrle.

Panthers Praha - Štíři Č. Budějovice 20:3 (6:0, 6:2, 8:1) online
Panthers Praha - Tatran Střešovice 5:6 (2:2, 1:1, 2:3) online

Autor: Patrik Míka