Junioři začali kvalifikaci na jedničku, budějovickým celkům doma nadělili desítku

Dobrý vstup do kvalifikace o nejvyšší soutěž za sebou mají elitní junioři, kteří doma vyzvali českobudějovické Štíry a den po nich také tamní Měťák – v obou zápasech dominovali a vstřelili dvouciferný počet branek.

Více si jich nakonec odvezli první jmenovaní, kteří v sobotu sice vstoupili do zápasu lépe, jednobrankové vedení ale dlouho neudrželi. Po úvodní brance Studenovského totiž stejný hráč sám svým vyloučením posadil své spoluhráče na kolotoč a byť z úvodní přesilovky ještě gól nepadl, momentum bylo jednoznačně na domácí straně a ta ho náležitě využila – během přesně deseti minut nasázela Štírům pět branek a prakticky tak rozhodla o osudu zbytku utkání.

To se nakonec potvrdilo a přítomní fanoušci si navíc mohli dosyta užít nespoutaného juniorského florbalu. Na obranu se totiž ve zbylých dvou periodách příliš nehledělo a pořadatelskému stolku občas dělala problém rychlost, v jaké za sebou padaly na jedné či druhé straně branky. Produktivnější byla nakonec prostřední část, v níž jich padlo celkem deset, z toho o šest se postarali domácí Panteři. Ti pak ještě po méně aktivním výkonu v závěrečné třetině přidali a konečné skóre se tak díky jejich aktivitě vyšplhalo až na 16:6, nutno ale podotknout, že nebýt mračna nevyužitých šancí, výsledek mohl být daleko vyšší.

Druhé víkendové utkání juniorů proti Meťáku bylo zahájeno lepší a koncentrovanější rozcvičkou. V polovině první třetiny jsme vedli již 3:0 zásluhou Zelinky a Linhy. Bohužel se Beneš nechal nešťastně vyloučit za sekání. Ovšem oslabení netrvalo dlouho kvůli bránění ve hře budějovického Smudka. Hra 4 na 4 nebylo zrovna ideální a máme na čem zapracovat. Ke konci třetiny se ještě prosadil Novotný a první ligovou trefu zaznamenal i nováček Stejskal.

Vypadalo to ale, že se po první přestávce na hřiště vrátil úplně jiný tým - s ohledem na předvedenou hru. Muselo dojít ke stažení na dvě lajny, což znamenalo menší zlepšení, ale ještě to nebylo optimální, i když jsme navýšili vedení. Hráči si nejspíš mysleli, že utkání je vyhrané, tak úvod třetí třetiny hrozně prospali a nechali soupeře hned dvakrát skórovat po nesmyslných chybách. V polovině třetiny se nechal zbytečně vyloučit Zelinka za nesportovní chování, což soupeře poslalo do početní výhody 5 na 3, kterou naštěstí nevyužil.

Zásadní poznatky ze zápasu, na kterých je potřeba zapracovat, jsou ztrátovost a špatné rozhodování, zbytečné riskování při tvorbě šancí v útočném pásmu a málo pohybu v rozehrávce.

Autoři: Tomáš Pauček a Andrea Nováková