Junioři začali CE ligu tříbodovým víkendem

Junioři za sebou mají první dva duely v nejvyšší CE lize, v nichž vyzvali Spartu a Chodov - prvnímu soupeři podlehli kvůli nevídanému kolapsu v závěru, chuť si nicméně spravili v neděli, kdy Chodovu vrátili porážku z letního Salming Cupu. Přečtěte si hodnocení z pera Matouše Hrubého a Davida Pecha.

První duel Panthers v CE lize juniorů si našel místo v Rudné, kde domácí vyzvali Spartu. Už od začátku se utkání neslo ve slušném tempu, Sparta pak ovládla první minuty a rychle se dostala do dvougólového vedení. Poté se však domácí probrali a do šaten si odnesli branku k dobru.

Druhá třetina patřila Panthers. Domácí se do hry dostali a gólman hostujícího celku musel každou chvílí lovit míček z branky. Do třetí třetiny šli Panteři s více než pohodovým náskokem. Už v padesáté minutě by si nikdo na výhru Sparty nevsadil, ale hosté využili rozlítané hry domácích a během čtyř minut se jim podařilo vstřelit 6 branek. Třetí třetina zápas rozhodla a pro domácí nezbývá nic jiného, než si z ní odnést potřebné zkušenosti do dalších bojů v lize. Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru a za hnaní kluků k lepším výkonům.

Autor: Matouš Hrubý

Panthers Praha - Sparta Praha 8:11 (3:2, 5:2, 0:7)  online

Střely na branku: 21:22
Diváci: 55

Komentář trenéra domácích (Patrik Míka): "Bohužel se utkání nehraje jen na 50 minut. Pro naše hráče velká škola a zkušenosti, které potřebujeme. Samozřejmě nás to mrzí, ale musíme se z toho otřepat a zítra být hlavou v zápase po celých 60 minut. Děkujeme moc za podporu od našich fanoušků a soupeři děkujeme za zápas."

Komentář trenéra hostí (Oliver James Thompson): "Dnes bylo k vidění klasické juniorské utkání, kdy se hra přelévala nahoru dolu s velkým množstvím ztrát na obou stranách. Měřítko snesla 3. třetina, kdy jsme předvedli vyspělý kontrolovaný výkon a zaslouženě si vybojovali 3 body. Děkujeme soupeři za utkání!"

Nepovedený zápas se Spartou jsme museli rychle hodit za hlavu, protože už o necelých 20 hodin později nás čekal další těžký zápas proti Chodovu, jemuž jsme chtěli vrátit porážku ze Salming Cupu. Pokyny před zápasem zněly jasně - koncentrovat se na každou vteřinu utkání a získat 3 body.

Vstup do druhého víkendového derby se nám povedl a už po 90 vteřinách otevřel skóre Jakub Žiška ze standardní situace. Následně se ale Chodov stáhl do obranného bloku, který se nám nedařilo překonat a naopak jsme se museli bránit nebezpečným brejkům. Když jsme ve 13. minutě už poněkolikáté čelili přečíslení dvou na jednoho a na tabuli svítilo skóre 1:2 ve prospěch soupeře, museli jsme si všichni sáhnout do svědomí a říci si, že takhle to dál nejde. To se nám povedlo a dvěma slepenými trefami jsme otočili na 3:2, Chodov pak ještě jedním zásahem před pauzou srovnal.

O pauze nám trenéři zdůrazňovali, abychom byli trpěliví a nikam se zbytečně nehoníme. Celkově se ve druhé části naše hra zlepšila a díky plnění těchto pokynů jsme se utrhli do dvoubrankového vedení. V závěru třetiny jsme ale polevili, přestali se koncentrovat a zbytečnými chybami jsme pustili Chodov do hry a dokonce do snížení, které naštěstí zůstalo jen u jedné trefy a druhou pauzu jsme tedy načali s mírným náskokem. I tak ale bylo třeba zvednout hlas, trenéři nám kladli na srdce, ať se opět začneme soustředit, přestaneme vymýšlet zbytečně riskantní přihrávky a celkově se vrátíme ke hře která fungovala.

Po pauze se ještě nestihla většina diváků ani usadit zpět na svá místa a oba týmy už zaznamenaly po jedné trefě. To zbytek utkání znervóznilo, neb ani jeden ze soků nechtěl udělat chybu a spíše vyčkával, až jí udělá ten druhý. Napětí vydrželo až do 53. minuty, kdy jsme konečně odskočili do nakonec rozhodujícího dvoubrankového vedení, které navíc v závěru pečetil trefou do prázdné kasy Jára Petrák.

Zápas nám ukázal, že pokud udržíme koncentraci po celý zápas, můžeme konkurovat všem týmům v lize a měřit se i s těmi nejlepšími. Na druhou stranu celý víkend ukázal také naše slabiny a nedostatky, na níž musíme na trénincích zapracovat. Za celý tým bych chtěl poděkovat fanouškům za oba dva dny podpory, kterou nás tlačili dopředu a byli tím pověstným sedmým hráčem na hřišti. Doufám, že na naše výkony navážeme už o následujícím víkendu, kdy vyzveme dobře známý Tatran a poté i dalšího pražského soupeře, Black Angels.

Autor: David Pech

Panthers Praha - Florbal Chodov 10:7 (3:3, 3:2, 4:2)  online

Střely na branku: 27:30
Diváci: 80
Nejlepší hráči: Matěj Ďurina - Vojtěch Procházka

Komentář trenéra domácích (Miloslav Mattes): "Kluci dnes ukázali, že i po včerejším smolném závěru se dokáží poučit. Koncovku dnes zvládli s přehledem i přes závěrečný tlak soupeře a zaslouženě bereme první tři body do tabulky. Děkujeme divákům, kteří přišli kluky podpořit a zdravíme Ježka na Tenerife."