Junioři z těžkého víkendu nevytěžili ani bod

Juniorské Áčko má za sebou náročný víkendový dvojzápas s favorizovanými celky z Ostravy a Vítkovic, které v Rudné potvrdily svojí kvalitu. Panteři ani po velkém boji tak nezískávají ani bod a v tabulce CE ligy zůstávají na průběžné deváté příčce. Utkání hodnotí navrátilci Michael Kočandrle a Zdeněk Prokůpek.

Předehrávka 11. kola nejvyšší juniorské soutěže se netradičně odehrála ve všední páteční den a již od rozcvičky bylo znát, že domácí fyzicky ani mentálně nebyli stoprocentně v zápase. Oproti namotivanému soupeři z Ostravy od úvodního hvizdu ztráceli v osobních soubojích, kvalitě řešení situací a celkově v poziční hře v obraně a tyto nedostatky se drasticky promítly do výsledku, který svítil na světelné tabuli po 20 minutách, sice 1:5. Tento rozdíl se nakonec ukázal být klíčový a byť se hra především při standardním počtu hráčů na ploše zlepšovala, Ostrava si náskok po celý zápas svědomitě držela a nepustila.

V klíčových momentech se Panthers nepodařilo po vstřelených gólech udržet soupeře pod tlakem a náš protivník si tak často velmi brzy vzal náskok zpět. Domácím se nepodařilo eliminovat ani rozdílové hráče soupeře, především pak Daniela Chatrného. Juniorský reprezentant a stabilní článek superligové Ostravy řídil výhru pěti kanadskými body, zatímco na straně domácích se první, rozdílová lajna, spíše trápila a hledala. Pozitivním překvapením byl každopádně výkon mladé dorostenecké třetí řady, která svým výkonem nastartovala alespoň ke konci zápasu domácí mužstvo k bojovné a kvalitnější hře a kluci získali cenné zkušenosti z těžkého juniorského zápasu, které do budoucna jistojistě využijí.

Autor: Michael Kočandrle

Panthers Praha - FBC Ostrava 7:10 (1:5, 3:3, 3:2)  online | fotogalerie

Střely na branku: 24:37
Diváci: 29

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "I když jsme věděli co nás čeká, nedokázali jsme na to reagovat. Opět nás první třetina stála zápas. Ale i tak jsme měli spoustu času utkání otočit, ale proti silnému soupeři to bylo těžké. Určitě musím pochválit mladé hráče za super výkon v celém zápase. Musíme tyto zkušenosti vstřebat a poučit se z nich. Děkujeme soupeři za zápas a fanouškům za podporu až do poslední vteřiny."

Komentář trenéra hostí (Tomáš Svačinka): "Na dnešní zápas jsme se hodně těšili, protože soupeř má velice kvalitní kádr a šikovné kluky. Celou první třetinu nám trvalo, než jsme se srovnali s nastavením parametru od rozhodčích. Ve druhé a třetí třetině to bylo lepší, ale zbytečně jsme inkasovali góly po našich chybách z brejků. I tak jsem rád za tři body, musím kluky pochválit, že to zvládli. Díky rozhodčím, divákům a soupeři za zápas."

Po páteční předehrávce s ostravským FBC čekal juniory zápas s týmem ze stejného města, Vítkovicemi. Jeden z nejtěžších možných soupeřů, který zatím neztratil ani bod, přijel do Rudné potvrdit svoji neporazitelnost.

Panteři nevstoupili do první třetiny nejlépe, protože už po sedmi minutách prohrávali o 3 góly. Vítkovice pokračovaly ve velkém tlaku a domácí hrozili spíše z brejků. Snížení přišlo až v první přesilové hře z hole Vejlupka. Ostravský tým byl vyloučen ještě dvakrát do konce první třetiny, ale skóre zůstalo stejné. Začátek druhé třetiny domácí hráči navíc opět zaspali a tak hosté odskočili na rozdíl 3 gólů. Následně Vítkovičtí využili jednu ze dvou nabídnutých přesilovek, dvě minuty na to ale odpověděl Jára Petrák po rychle rozehrané standardní situaci a následném přečíslení. Tempo hry stále nabíralo na obrátkách, k vidění byly šance na obou stranách, ale gólmani obou týmů nedopustili další změnu skóre.

Do poslední části se šlo tedy za stavu 5:2 pro Vítkovice. Hra se přitvrdila a hosté díky dvěma slepeným gólům odskočili do pětibrankového vedení. Důsledkem byl oddechový čas Panterů 15 minut do konce, který měl pomoci domácí nabrat síly na pokus o zvrat utkání. Minutu na to ale Rudnou umlčel svým třetím gólem Gattnar a utkání se zdálo rozhodnuté. Opět na rozdíl pěti branek se podařilo snížit Wojnarovi, který oslavoval až moc blízko hostující střídačce, což mu vyneslo osobní trest. Zbytek třetí třetiny se nesl ve velmi ofenzivním duchu, fanoušci mohli vidět spoustu gólů na obou stranách a skóre se zastavilo na konečných 7:15 v neprospěch domácích. Panteři se tedy dlouho drželi na dostřel se suverénním lídrem tabulky, ale zkušenosti a výborné individuality nakonec rozhodly.

Děkujeme fanouškům za podporu během obou zápasů.

Autor: Zdeněk Prokůpek

Panthers Praha - 1. SC Vítkovice 7:15 (1:3, 1:2, 5:10)  online | fotogalerie

Střely na branku: 22:33
Diváci: 39
Nejlepší hráči: Jan Waldhauser - Jáchym Kuběna

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "Těžko se to hodnotí po divoké třetí třetině. Dneska rozhodly zkušenosti individuální kvalita na straně hostů. Byly to pro nás psychicky a fyzicky těžké dva zápasy, ale musíme to ustát a chtít se dále zlepšovat jako tým. Děkujeme soupeřům za zápas. Děkujeme za podporu fanouškům, která byla až do poslední vteřiny."

Komentář trenéra hostí (Jaromír Veselý): "Začátek a konec celkem s přehledem a držený v našich rukách. Pak to na nás zase přišlo, fauly jak z hororu, prostředních 30 minut bylo jen pro otrlé diváky. Myslím, že oslabení už máme potrénované až až, teď bude třeba zařadit jiné herní situace. Nicméně herní a hlavně střelecká kvalita rozhodla zápas pro nás."