2:7(0:1,1:3,1:3)
ne 9. 10. 2022 18:45 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 2. kolo

Junioři vzdorovali statečně, do CE ligy ale vstoupili porážkou

Elitní juniorský tým má za sebou vstup do hlavní fáze letošní sezony, úvodní bitva v CE lize jim ale nevyšla – přes velký vzdor se nakonec v Rudné radoval pražský Chodov.

Ten se na domácí halu Panthers vrátil po dvou týdnech a mnozí ještě měli v hlavě čtrnáctibrankový debakl, jímž tehdy Chodovští své pražské rivaly v rámci kvalifikace počastovali, jejich první letošní bitva v CE lize se ale ubírala jiným směrem. Hosté sice po většinu čas byli aktivnější, tlačili se více do zakončení a dovolili si drzejší manévry, domácí ale i přes některé citelné absence zdatně vzdorovali a nebýt nevyužitých šancí, mohl být výsledek úplně jiný.

První třetina nabídla atraktivní podívanou na obě strany a oba celky si připsaly několik velkých nevyužitých šancí a povedených bloků. Do vedení šel nakonec v 11. minutě favorit z Chodova, jenž využil ztráty při přechodu do útoku a zásluhou Kovářika skóroval. Další gól se mu ale dlouho přidat nedařilo, naopak mohl několikrát sám inkasovat, Pantery nicméně v zakončení zradila vždy smůla, nepřesnost či dobrý zákrok gólmana.

Znásobit vedení se tak modře oděným zadařilo až ve čtvrté minutě druhé části, tedy v době, kdy už domácí poslali do hry i třetí formaci, složenou převážně z dorostenců. Na nešťastný gól ze standardní situace ale brzy našli odpověď – skvělé Leišovo vyvezení uklidil do odkryté klece nabíhající Linha. Panthers v tu chvíli na pár minut získali pevnou půdu pod nohama a snažili se o srovnání, jejich touhy ale zhatilo vyloučení Zelinky, které brzy po pěkné kombinaci potrestal Jambor. Ještě před sirénou navíc na 4:1 z chodovského pohledu zvýšil agilní Votava.

Ve třetí třetině už pak domácí museli hrát více směrem dopředu a vzadu nechávali volná okénka, kterých zkušený protivník dokázal přetavit v další tři branky – ta třetí paradoxně přišla krátce po panteřím timeoutu. Poslední slovo ale stejně měli svěřenci Lukáše Jenšíka a Dominika Hudce, kteří sice už jen sympaticky, ale o to krásnější kombinací snížili na konečných 2:7 z jejich pohledu, když Benešovo vyslání dokázal obratně za gólmana dopravit Uher.