Související zápasy

Junioři ve vyrovnaných bitvách znovu ztratili, nepomohl ani výjezd do Hořovic

Juniorské bitvy s Ostravou a Vítkovicemi se opět nesly ve velmi vyrovnaném duchu, kdy k bodovému zisku nechybělo málo. Jak už je ale letos téměř zvykem, Panteři z těchto zápasů nevybojovali bod ani jeden.

Juniory čekala tento víkend těžká zkouška v podobě hostování dvou ostravských celků, kde v obou případech byla šance sahat po bodech.

Do prvního utkání sice vstoupil lépe střelecky soupeř, my však dokázali poměrně rychle odpovědět zásluhou dua Bulvas - Motl, kdy druhý jmenovaný zužitkoval důraz v předbrankovém prostoru. Bohužel to bylo z naší strany, co se proměněných šancí týče, na nějakou dobu to poslední, co se povedlo. I přes naši herní převahu nám dal soupeř lekci z produktivity a třemi slepenými góly v závěru prvního dějství si vytvořil pohodlný náskok. Lauf z konce první třetiny si Ostrava přenesla i do té druhé, kdy přidala během čtyř minut další dvě branky. I přes celkově zlepšenou hru a lepší tvorbu šancí nás stále tlačila bota v zakončení a při rozhodování ve finální fázi útoku. Naději Panterů se snažily vykřesat nové posily z Falconu, kdy se nejdříve opět prosadilo duo Bulvas - Motl a ke konci periody přidal branku na 3:7 ještě Horák. Závěrečnou část zápasu jsme sice gólově ovládli, na zisk bodů to však zdaleka nestačilo.

Pro nás jednoznačná ztráta tří bodů, kdy Ostrava byla naprosto hratelný soupeř. Opět nás vytrestala nekoncentrovanost ve finálních fázích útoků.

.

V neděli nás čekal další silný soupeř, Vítkovice přijely do prahy jako velký favorit.

To se projevilo zejména v první třetině, kdy jsme ze soupeře měli přehnaný respekt, hráli jsme zbytečně zataženě a vlastně jen čekali na smrt. Po nějakých deseti minutách ale došlo ke zjištění, že můžeme hrát úplně normálně, začali jsme si tedy víc věřit a to se projevilo jak ta hře na míčku, tak i výpadech směrem vpřed. Bohužel Rytíři i před odhozený respekt k nim ukázali, že mají velkou kvalitu a dařilo se jim tak trestat každou naši chybu. Na rozdíl od nich, což už je letos ohraná pohádka, jsme my svoje šance trestuhodně zahazovali.

Zbytek zápasu se odehrával podle stejných not. Hra měla velký spád, hrál se líbivý florbal nahoru-dolů, ke konci za stavu 4:8 jsme se pak odhodlali ke hře bez brankáře a byť v ní ještě jednou inkasovali, sami jsme se trefili dvakrát a stanovili konečný výsledek na 6:9. Je ale vidět, že mladý tým sbírá ty potřebné cenné zkušenosti a předvedená hra jde nahoru. Na druhou stranu ale zároveň všichni víme, že se v obou těchto zápasech dalo bodovat a na obrání favoritů jsme určitě měli.

Autoři: Dominik Hudec a Lukáš Jenšík