Junioři ve vyrovnané sérii nestačili na Kladno

Cesta panteřích juniorů letošním play-off CE ligy končí. Svěřenci Patrika Míky dvakrát padli se soupeřem z Kladna o jediný gól a dál tak pokračují pouze do vyřazovacích bojů o vítěze 1. ligy, kde jim bude soupeřem Liberec.

Panteři se v sérii museli obejít i bez některých opor a oba zápasy se nemohly lišit víc. V tom sobotním totiž parta kolem kapitána Josefa Nového většinu času svého soupeře dotahovala – po výsledkově vyrovnané první třetině přišla velmi nepovedená perioda druhá, v níž Kanonýři svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek a ten si po Hrubého snížení vzali i v 53. minutě zpátky.

Panthers se nicméně s prohrou nechtěli smířit a v závěru začali svého soupeře přehrávat, z čehož plynuly i dva zásahy kapitána Nového. Kýžený pátý úspěch ale nepřišel a vedení se tak v sérii ujali hosté, kteří svého soka porazili vůbec poprvé v sezoně.

V neděli tak mohlo Kladno sérii i ukončit, na domácí půdě ale začalo asi nejhůře, jak jen mohlo. Byť si Kanonýři zejména v druhé třetině vytvořili až drtivou střeleckou převahu a Ulrycha zasypávali jednou šancí za druhou, poprvé se prosadili až v samotném závěru zmíněné prostřední dvacetiminutovky. Tu úvodní ale zcela ovládli Panteři, kteří třemi zásahy utekli do pohodlného vedení a to si dokázali i poměrně dlouho držet.

Třetí část nicméně patřila právě domácím, jenž dvěma góly srovnali na průběžných 3:3 a dál hrozili ze své převahy, vytěžili z ní ale jen několik zásahů to brankové konstrukce. O osudu utkání tak muselo rozhodnout až napínavé prodloužení, v němž to na střely bylo vyrovnané, ve vyložených šancích se ale častěji ukazovali Kanonýři a byť Bachmaier neproměnil nařízené trestné střílení, mrzet ho to nemuselo – 62 sekund před sirénou totiž Molhanec prostřelil Ulrycha a rozhodl tak o tom, že si Panteři zahrají pouze play-off o vítěze 1. ligy juniorů, v němž se už příští víkend utkají s Libercem.