PanthersKladno
10:5(4:1,4:1,2:3)
pá 4. 2. 2022 19:30 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 14. kolo

Junioři v dohrávce přehráli Kladno

V pátek 4. února jsme se konečně dočkali dohrávky 14. kola CE ligy juniorů, která byla před dvěma týdny přeložena kvůli komplikacím s covidem.

Vstup do zápasu byl z naší strany zvládnutý a ve 2. minutě otevřel kanonádu Ježek, který vymetl kladenské pavučiny. Na to soupeř dokázal bleskově odpovědět a skóre bylo 1:1. Do konce třetiny už soupeř další branku nepřidal, zato chlapcům v červených dresech se povedlo přidat hned tři a šli jsme tak poprvé do šaten za stavu 4:1. Za zmínku určitě stojí granát Vejlupka ala „cink a gól“.

Po návratu ze šaten se hra na pár minut uklidnila, to se ale nelíbilo Hrubému, který po přihrávce Linhy zaznamenal pátý panteří zásah. Kladno ve druhé třetině dokázalo opět skórovat jen jednou a to při naší přesilové hře, kdy se Hübner prokličkoval obranou a zavěsil. To naší power-play lajně dodalo větší chuť (a trochu štěstí) a na třetí pokus se povedlo Zelinkovi umístit míček za záda Janouška. Kladno mělo k dispozici jedno trestné střílení, s tím si ale Ulrych bez větších problémů poradil. Do konce druhého dějství jsme mohli vidět backhandové nahození Hrubého, ze kterého se stala pěkná parádička a hlavně náš sedmý gól. Skóre ještě upravil Zdrubecký, stav před poslední třetinou tak byl 8:2.

Do ní jsme šli s tím, že pohodlné vedení přetavíme ve 3 body a přidáme ještě nějaké góly. To se nám v prvním střídání povedlo, měli jsme tedy sedmibrankový náskok. Nebýt úbytku naší snahy a zápas jsme mohli vyhrát o více branek. Soupeř třikrát upravil skóre, na to jsme našli odpověď pouze jednou.

Zápas jsme sice vyhráli, ale musíme si toho hodně odnést do příštích bojů, pořád nás trápí třetí třetiny a zbytečná vyloučení. A my už se teď připravujeme, abychom 12.2. uhájili domácí arénu proti Hattricku Brno.

Autor: Matěj Ďurina