Související zápasy

Junioři si pojistili druhé místo v kvalifikaci

Juniory čekal náročný víkend v Českých Budějovicích, kde sehráli další dvě utkání v rámci kvalifikace.

Společná cesta vlakem začala hnedka ráno, kdy sraz byl v 9:35 na Hlavním nádraží. Bohužel díky výluce na trati jsme museli docestovat autobusem. Všichni v pořádku dorazili na halu, dokonce i s předstihem. Kluci hnedka šli ozkoušet povrch, aby si částečně navykli a zjistili, jak to jde/nejde.

V prvním zápase jsme se střetli s místními Štíry, kteří rozšířili svoji sestavu i o hráče, kteří hrají dospělou kategorii. To nás však neodradilo a první třetinu jsme vyhráli jednoznačně 3:0. Po změně stran jsme v úvodu druhé třetiny obdrželi mírně nešťastný gól, což nás nezastavilo. Přidávalo se na tempu a díky plněný pokynů jsme navýšili vedené na 9:1. Soupeř na třetí třetinu vyměnil gólmana, což nám chvilku trvalo než jsme si toho všimli. Hra se přelévala po celý čas hodně z jedné strany nahoru, kdy jsme v některých pasážích byli až zbytečně zmatení. Ovšem výkon našeho gólmana Juldy nás hodně podržel.

Po utkání se šlo společně na večeři a následně na ubytko, abychom zregenerovali dostatečně na nedělní utkání. Někteří využili aj bazének, který jsme měli v penzionu k dispozici.

Druhý den jsme začali vydatnou snídaní a ani ošklivé počasí nám nezkazilo naši dobrou náladu. Tři členové naší výpravy nás bohužel opustili, neb jeli do Bystřice na mužské utkání proti Benešovu.

Druhý zápas v Budějovicích začal dobrou rozcvičkou, ale v hlavách jsme si mysleli, že to půjde samo. Hned od začátku jsme měli problém s osobní obranou soupeře (podobně tomu bylo, když se hrálo u nás v Rudné). Hodně jsme ztráceli míčky a soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Největší problém nám dělal agresivní styl soupeře. Po přestávce jsme se uklidnili a řekli jsme si, že musíme být trpěliví, že šance přijdou a že soupeř pak odpadne. To se taky stalo! Začali jsme mít více prostoru pro naší kombinační hru a soupeř odpadával, jak fyzicky, tak psychicky. Nám se díky tomu hrálo lépe. Určitě bychom vyzdvihli naší super obranu, kde vidíme velké zlepšení. Však asi až příští víkend to bude pro nás velká těžká zkouška, jestli se zlepšujeme nebo ne.

Autoři: Andrea Nováková a Lukáš Jenšík