PanthersBohemians
6:11(2:4,3:3,1:4)
ne 16. 10. 2022 12:00 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 1. kolo

Junioři proti Bohemians pouze dotahovali, nestačilo jim ani šest branek

Druhé domácí představení juniorů v CE lize znovu skončilo neúspěšně – Panteři sice Bohemce dali šest gólů, na ofenzivně laděného soka to ale bylo málo.

Zatímco klokani vstupovali do druhého ligového kola posíleni o nedávnou výhru, kterou jim na Kladně shodou okolností přisoudilo taktéž 11 vstřelených branek, Panteři si chtěli spravit chuť po nepovedeném derby s Chodovem. A byť i tentokrát byl jejich soupeř střelecky aktivnější a v součtu ohrozil domácí klec 46 střeleckými pokusy, dlouho se mu nedařilo odskočit do většího náskoku – až do poloviny 44. minuty se svěřenci Lukáše Jenšíka a Dominika Hudce drželi na maximálně dvoubrankovém rozdílu.

Hostům ale dobře vycházely zejména reakce právě na četná Panteří snížení. Po Benešově úpravě na 2:3 z domácího pohledu už po půl minutě znovu dal klid Bohemians César, podobně pak zelenobílá skupina reagovala na trefy Rileyho a Zelinky ve druhé třetině. Kuriózní pak byl gól, o nějž se v polovině 36. minuty postaral kanonýr Ozimý – tomu stačily po Zelinkově proměněném nájezdu pouhé tři vteřiny na to, aby týmu z pravého břehu Vltavy vrátil dvoubrankový náskok.

Právě celkově sedmibodový Ozimý pak byl hlavní postavou závěrečného dějství. V něm už Panteři přeci jen doplatili na více než dvojnásobnou střeleckou převahu svého soupeře a dovolili mu čtyřikrát skórovat, zatímco sami korigovali pouze jedinkrát, a to znovu zásluhou Zelinky. Využití se navíc nedočkala ani závěrečná přesilovka, která tak nemohla nastartovat závěrečný nápor a Panteři tím pádem i ve druhém utkání letošní CE ligy padli, když na Bohemians nestačili poměrem 6:11.