Junioři přišli o výhru nad Gullivers v posledních vteřinách

Závěrečné domácí představení v základní části juniorům nevyšlo – v Rudné padli jak s brněnskými Bulldogs, tak po zpackaném závěru i s jejich městským rivalem Gullivers.

V sobotu nás nejprve čekali houževnatí Bulldogs. Kdybych měl srovnat zápas u nich a tento duel, tak se oba odehrávaly zcela jinak – soupeř tentokrát hodně bránil, spoléhal se na kvalitní defenzivu a nechal nás hrát a tvořit. Není se asi moc čemu divit, protože jsme si tehdy u nich nedali snad ani přihrávku a jen urputně bránili, takže Bulldogs věděli, že nejsme mužstvo, co dokáže tvořit a nedej bože tvořit trpělivě. Bohužel jsme zároveň ztráceli šílené množství balonů a tato zaváhání Brno trestalo. Nutno ale také říct, že i tak jsme si vypracovali spoustu brankových příležitostí, při nichž nás zradila naše dlouhodobě nekvalitní koncovka. Soupeř zaslouženě vyhrál za tři body.

V neděli jsme stanuli proti Gullivers, kteří nám měli co vracet – na jejich půdě jsme na podzim zaznamenali první vítězství v sezoně. Tentokrát jsme nezachytili začátek utkání a inkasovali snad z každé soupeřovy přesilovky. Reakce byla v promíchaných lajnách a obměněném herním stylu, což se ukázalo jako dobrá cesta a po 39 minutách byl na světě parádní obrat. Ten jsme drželi až do úplného závěru, konkrétně do poslední minuty, kde nám naše sebevědomí tvrdilo, že vedeme o gól a už to tak bez problémů dotáhneme. Ale světe div se, bylo to přesně naopak.

Přišlo vyloučení, standardní situace, nešťastný odraz z jejího rozehrání a srovnání na 5:5. Pořád tak nebylo nic ztraceno, přeci jen se pořád dá vyhrát v prodloužení, obrovské BUM a inkasovaný gól 5 vteřin před koncem ale všechny poslal do pořádného šoku a v tom minimu času už se srovnat nepodařilo. I to je ale florbal, minule hrálo štěstí pro nás, tentokrát (byť dost krutým způsobem) pro soupeře a ten tak jinak vyrovnaný zápas zvrátil pro sebe. Z víkendu tak máme bohužel nula bodů, je to ale sport a tak si z toho nesmíme tolik lámat hlavu a pracovat dál.

Autor: Lukáš Jenšík