PanthersWizards
5:4(0:1,3:3,2:0)
so 18. 3. 2023 18:00 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 1. kolo

Junioři přetlačili Wizards a v sérii se ujímají vedení

Náročnou, ale úspěšnou úvodní zkoušku složili junioři, kteří sice v Rudné dvakrát s Wizards prohrávali o dvě branky, v závěrečné třetině ale dokázali skóre obrátit a díky vítězství 5:4 jdou v semifinálové sérii do vedení.

Domácí sice nastupovali na hřiště v roli mírného papírového favorita, nad svým sokem ale nedokázali po většinu utkání držet nějakou významnou převahu. Naopak, na panteřích hokejkách byla znát nervozita z úvodního semifinálového klání a té soupeř, který ve čtvrtfinále dokázal vyřadit brněnský Hattrick, využil v závěru první třetiny, kdy Černý našel zpětnou přihrávkou na středu trestuhodně nepokrytého Nováka a ten se přesnou ranou na vzdálenější tyč nemýlil.

Ještě hůře mohlo být pro svěřence Lukáše Jenčíka a Dominika Hudce v prostřední periodě. Tam totiž Wizards domácí jednoznačně přestříleli poměrem 16:6 a navíc po vyloučení Ježka znásobili své vedení, kdy ze z přesilovkového tlaku znovu prosadil Novák. Právě červená sedmadvacítka nicméně svůj prohřešek záhy napravila chytře provedeným nájezdem, krásná individuální akce Beneše pak dokonce znamenala srovnání. Wizardi nicméně i tak svůj tlak dokázali přetavit v další trefy a radost tribun ze srovnání tedy trvala přesně 95 sekund – poté Novák vymyslel tentokrát asistenci na Černého a rychlý ťukes dvě a půl minuty před druhou sirénou znamenal navýšení znovu na dvoubrankový rozdíl.

Gólově bohatá perioda ale ještě neřekla poslední slovo – Panteři totiž i ze svého minima zvládli vytěžit maximum a gól naděje jim vystřelil Uher, jenž v krkolomné pozici dokázal zakončit skákající mičudu do odkryté klece.

Obrat dokončili Beneš s Leišem

Právě tato kontaktní branka pak byla základem úspěšného obratu ve třetí třetině. Domácí si v něm konečně dali pozor na vyloučení, naopak po neopatrném loktu Sedliského, jímž zasáhl do obličeje Urbana, sami přesilovou hru využili, a to díky pohotovému zakončení Beneše, jenž tentokrát zužitkoval pozici mezi kruhy. Vyrovnaný stav znamenal v té chvíli znovu spíše opatrnější hru a vítězný gól tedy nemohla přinést jiná situace, než nenápadný nához. O něj se zkraje poslední desetiminutovky zasloužil mladší z bratří Ježků, jehož oblouček těsně před Bednářem chytře tečoval Leiš a právě tato malá změna směru znamenala, že se Panteři poprvé v celém utkání dostali do vedení.

To si navíc zdařile drželi až do závěrečného hvizdu – překonali přitom velký tlak hostí, jeho hru bez brankáře i vyhrocený závěr, při němž si osobní trest za nesportovní chování odnesl Počta. Panteři se tak díky vítězství 5:4 ujali vedení v semifinálové sérii, už v neděli odpoledne navíc doma mohou vybojovat matchball!