Junioři přehráli Gullivery a postupují do semifinále

První zkouška v opravném play-off pavouku vyšla juniorům výtečně – brněnské Gullivers porazili v obou zápasech série a vybojovali tak postup do semifinále!

Oba zápasy si byly podobné zejména v tom, že Panteři o svém triumfu rozhodli víceméě až ve třetí třetině. Důležitější to určitě bylo v sobotu, protože na soupeřově půdě se Pražané dvě třetiny hledali jak herně, tak i v hlavě a i s přispěním trochu toho štěstíčka drželi o druhé pauze smírný stav 5:5. Až ve třetí třetině přišel vytoužený obrat k lepšímu, Panteři se dostali do důležitého vedení a zároveň laufu, který v kombinaci s otevřenější domácí obranou znamenal další tři trefy a tím pádem vítězství 9:5.

V neděli pak znovu lépe začal soupeř a už na konci druhé minuty vedl dokonce o dvě branky. Panterům dlouho trvalo se z nepovedeného začátku oklepat, ve druhé části nicméně přidali na intenzitě, důrazu a kvalitě na balonu a to se logicky promítlo i do skóre. Srovnání zařídili Ježek s Leišem, skvělý závěr třetiny pak znamenal dvě trefy z hole Hradeckého a Zelinky, díky čemuž Panteři otočili skóre ve svůj prospěch a náskok už nepustili. Další góly navíc jejich vedení vynesly až na stav 7:2, jenž Gullivers už pouze jedinkrát korigovali a po získání druhého bodu do série tak Pražané postupují do semifinále!

V něm už tento víkend vyzvou třetí tým základní části, tedy pražské Wizards, kteří so ve čtvrtfinále poradili s brněnským Hattrickem poměrem 2:0 na zápasy. Série hraná na tři vítězná utkání startuje v sobotu večer v Rudné, její vítěz si pak zahraje finále 1. ligy.