Junioři napravili debakl od Tatranu vítězstvím ve Kbelích

Juniorské Áčko má za sebou víkend vyplněný zápasy s pražskými konkurenty. Pohled na derby s Tatranem a Black Angels přináší David Zelinka a Marek Urban.

Debakl na Stodole

Panteři se 29. ledna roku 2022 podruhé v sezoně utkali s Tatranem Střešovice, tentokrát na soupeřově Stodola aréně.

Do utkání vstoupil lépe Tatran, který Panterům utekl v první třetině o tři branky. Hosté sice bojovali, ale byli v soubojích pomalejší a nedokázali se dlouho prosadit. Na dosah jednoho gólu se navíc dostali až po využití dvou přesilových her. Ke konci třetiny Panteři zabrali a chybělo málo k vyrovnání, skóre po první třetině nicméně i nadále hovořilo ve prospěch Tatranu - 3:2.

Do druhé třetiny šli Panteři s jednogólovou ztrátou a chtěli tak navázat na svůj výkon ze závěru první třetiny. Bohužel hned po dvou minutách znovu inkasovali a soupeř tak odskočil na dvoubrankový náskok, nepohlídal si nicméně ve 27. minutě vlastní přesilovku, v níž na balonku dominovali Jaroslav Petrák a Michael Petráň, kteří společnými silami snížili na 3:4. V tento moment se hostující družina herně zvedla a zaskočila tak Tatran. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale bohužel z ní těžil více domácí výběr. Ke konci druhé třetiny vstřelili hráči Tatranu 3 góly a skóre tedy bylo z jejich pohledu 7:3.

Začátek třetí třetiny se navíc Panterům nepovedl a ve 43. minutě inkasovali další branku. Svěřenci Patrika Míky se ale nechtěli vzdát a vsadili vše na brzkou hru v šesti. Už od 51. minuty chtěla šestice hráčů otočit skóre, ale výborně bránicí Tatran je k žádné velké šanci nepustil. Po několika chybách navíc inkasovali Panteři do prázdné branky 5 gólů a zápas byl tak rozhodnut.

Z tohoto zápasu si bereme cenné zkušenosti a děkujeme fanouškům za podporu během zápasu.

Autor: David Zelinka

Fatalní rozklad černých andělů

Juniorští kočičáci hráli o uplynulé neděli proti Black Angles, kteří byli v té době jen o jeden bod za nimi v tabulce. I přes nezdařilou sobotu a „jetlag“ z dlouhé cesty na domácí půdu BA ve Kbelích jsme se brzy probrali a do zápasu nastoupili s plnou vervou.

Začátek první třetiny nevypadal moc slibně, jelikož ani ne dvě minuty po zahájení se objevil míček za zády Kristiána Ulrycha. Dokázali jsme však navázat krásnou akcí Adama Eliáše, kdy se ozývaly rady Jaroslava Petráka ze střídačky, jenž ho ovládal jak na joysticku. Třetinu jsme zakončili přesilovou hrou, kde našich 5 nejlepších borců vykouzlilo krásnou akci završenou vsítěním na 3:2.

Druhou třetinu jsme vyhráli s velkým přehledem. Blacky jsme nepustili prakticky k ničemu, byli jsme soustředění, týmoví, plnili jsme pokyny trenérů a do obrany jsme byli stoprocentní. Také jsme na svůj dobrý výkon v pěti navázali i v přesilových hrách, které jsou naší velkou zbraní a vytěžili jsme z nich dva góly - 6:1.

Třetí třetinu jsme z nějakého důvodu jeli na půl plynu. Utkání jsme mohli zakončit mnohem lépe a tím tak z části smazat sobotní debakl. Nebyl to ale od nás adekvátní výkon, s náskokem pěti gólů to nicméně naštěstí stačilo. Konečný stav zněl 13:8 pro naše barvy.

Nedělním zápasem jsme si spravili chuť a nadále plníme naše stanovené cíle. Tímto také gratuluji Antonínu Ježkovi za MVP, které bylo určitě zasloužené, a všem divákům děkuji za podporu.

Autor: Marek Urban