24_1640942060.jpg
18_1640199804.png
39612_51662294954_4f5303675b_o-1.jpg

Junioři napravili boleslavský debakl výhrou v Liberci

Junioři mají za sebou v pořadí již čtvrtý hrací víkend, o němž sehráli dva rozdílné zápasy - zatímco v tom sobotním propadli na hřišti Mladé Boleslavi, od níž si nechali nastřílet 16 branek, v neděli v Liberci dotáhli vyrovnaný duel až do nájezdů, v nichž nakonec utnuli i šestizápasovou sérii neúspěchů.

V omlazené sestavě jsme se vydali do nedaleké Mladé Boleslavi, kde jsme si chtěli spravit chuť po nepovedeném rudenském dvojutkání z minulého víkendu.

První třetina zápasu s Bolkou byla jedna z nejhorších, co jsme kdy odehráli. Byli jsme sice většinu času na balonku, měli jsme ovšem málo střeleckých pokusů a už vůbec jsme neohrozili boleslavskou branku. Naopak tam byla spousta chyb a ztrát nejen ve středním pásmu a soupeř to trestal. Na naší půlce se nám Boleslav vůbec nedařilo bránit, prohrávali jsme všechny souboje, všude byli o krok později a nechávali jsme projít většinu střel. Naše střídačka navíc byla úplně bez emocí, skoro jako bychom ani nechtěli hrát a byli jsme na zápase z donucení.

Když jsme v 17. minutě inkasovali už popáté, zkusili jsme reagovat timeoutem a Bárta přepustil své místo mezi třemi tyčemi Ulrychovi. Do konce třetiny tam soupeři padl ale ještě jeden gól a do šatny se tak odcházelo za stavu 0:6.

O pauze měli trenéři dlouhý proslov, ve kterém se nás snažili vyhecovat a připomenout, že umíme hrát mnohem lépe než tak, jak jsme v první dvacetiminutovce předvedli. A pomohlo to, neboť od druhé části došlo ke zlepšení celkového obrazu hry a lépe se nám například dařilo přecházet střední pásmo, nedařilo se nám však přidat dostatek gólů a i po druhé dvacetiminutovce se tak do kabin šlo se šestigólovým rozdílem, tentokrát při skóre 3:9.

S tím se nicméně panteří výprava nechtěla smířit a dvěma slepenými trefami snížila na 5:9, to však bylo vše a po desátém inkasovaném gólu jsme se definitivně sesypali a inkasovali dalších šest branek. V závěru utkání se tak alespoň premiérovým gólem v juniorech prosadil Marek Urban, čímž stanovil výsledné skóre na 16:6 ve prospěch Mladé Boleslavi.

Zápas nám ukázal spoustu věcí, na kterých musíme zapracovat a zlepšit je, pokud chceme konkurovat nejlepším českým soupeřům. Zejména se pak musíme zaměřit na obrannou fázi, se kterou jsme měli velké problémy a dostali kvůli ní spoustu zbytečných gólů. Na závěr bychom chtěli poděkovat fanouškům, kteří za námi i přes to, že to zatím není výsledkově ono stále stojí a jezdí nás podporovat v hojném počtu.

Autor: David Pech

Florbal MB - Panthers Praha 16:6 (6:0, 3:3, 7:3)  online

Střely na branku: 34:28
Diváci: 34
Nejlepší hráči: Marek Korych - Michael Petráň

Komentář trenéra domácích (Martin Šácha): "Povedl se nám vstup do zápasu, což bylo nakonec klíčové. Jsem rád, že se nám dařily věci, na které zaměřujeme pozornost. Kluky musím pochválit za produktivitu. Výsledek vypadá jednoznačně, ale hra byla celkově vyrovnaná. V rozhodujících momentech zápasu musíme být příště více sebevědomí. Děkuji soupeři za zápas."

Komentář trenéra hostí (Patrik Míka): "Nastavení hlavy našich hráčů před zápasem odpovídalo výkonu v první třetině. Dotáhnout šestigólové manko se nám i přes zlepšených výkon ve zbylých periodách nepodařilo. Díky soupeři za prověrku."

V neděli kolem poledne jsme dorazili do Liberce na důležité utkání, ve kterém jsme potřebovali v ideálním případě získat všechny tři body. Ačkoliv byl tým od začátku namotivovaný, do zápasu jsme nevstoupili šťastně a tak jsme po dvou rychlých akcích soupeře prohrávali 0:2.

Na dvougólový odskok jsme však dokázali rychle zareagovat a srovnali jsme skóre, do šaten se tak po první třetině odcházelo za stavu 3:3. Další dvě třetiny se skóre neustále přelévalo a vždy musel jeden tým dotahovat. Bohužel se nám nepodařilo udržet jednobrankové vedení, do kterého nás 3 minuty před závěrečným klaksonem poslal Michael Petráň. V pětiminutovém prodloužení 3 na 3 si moc gólových šancí ani jeden tým nepřipravil, a tak došlo na samostatné nájezdy, ve kterých nás gólman podržel a Jára Petrák vystřelil výhru za 2 body.

Autor: Patrik Míka

FBC Liberec - Panthers Praha 9:10pn (3:3, 3:3, 3:3 - 0:0)  online

Střely na branku: 31:33
Diváci: 33
Nejlepší hráči: Daniel Sedláček - Jakub Žiška

Komentář trenéra domácích (Tomáš Faksa): "Jsem naprosto spokojený, abychom s Pantery bodovali, museli všichni hráči předvést své maximum a to se přesně stalo. Děkuji všem za skvělý zápas, ve kterém jsme na rozdíl od včerejška udrželi hlavu až do posledních sekund. Těším se na další zápasy, chci vidět další pokroky. Tento tým má obrovský potenciál!"

Komentář trenéra hostí (Patrik Míka): "Dnes jsme si do Liberce přivezli chuť hrát aktivní florbal a týmového ducha. Nicméně jsme doma nechali obranu a soustředěnost na kritické fáze zápasu, čímž jsme domácím nabízeli až příliš šancí, které chladnokrevně využíval. Děkujeme soupeři za utkání!"