Související zápas

Panthers Praha
KanonýřiPanthers
7:6 sam. náj.(1:3,3:2,2:1)
ne 13. 11. 2022 14:00 @ SH BIOS Kladno, CE soutěž juniorů, 7. kolo
20_1640940998.jpg
2292_20221114_011959.jpg

Junioři mají první body, Kladnu ale podlehli po nájezdech

Dvě třetiny živili junioři šanci na první vítězství v nejvyšší sezoně, domácím Kanonýrům ale nakonec podlehli v nájezdové loterii.

Další zápas CE soutěže čekal juniory na Kladně. Očekávali jsme vyrovnanou bitvu plnou emocí a zejména touhy o zisk prvních bodů, které se dosud oběma celkům vyhýbaly.

Do zápasu jsme měli perfektní vstup a soupeři jsme rychle odskočili o tři branky. I přes povedený začátek byl ale průběh hodně opatrný a převažovala u obou celků více hra do obrany, jakožto i trpělivá příprava útoků. Kladno v něm dostala na koně jedna individuální chyba a naše střídání, díky úniku Sama Hrona jsme ale odskočili zpět na náskok alespoň dvou tref.

Ve třetí třetině pak začala převažovat hra, která nabídla spoustu soubojů na hraně pravidel, či spíše za jeho hranou, tři minuty před koncem jsme si navíc dali nešťastného vlastňáka, kterého za našeho brankáře kopačkou usměrnil Tomáš Kačer. Hned záhy navíc přišla další hrubá individuální chyba a v samém závěru jsme tak Kanonýry poprvé za celou dobu pustili do vedení. Při hře bez brankáře sice přišlo bleskové srovnání, zbytečné vyloučení v posledních vteřinách nám ale následné prodloužení udělalo o něco těžší.

Nepříjemné oslabení se Panterům nakonec povedlo přestát, naše bloky při něm byly pevné jako skála. Zbytek prodloužení se navíc odehrával v poklidném tempu a ani přes systém 3 na 3 jsme neviděli prakticky žádné vyložené šance. Další nešťastné vyloučení navíc znovu trojice na hřišti skvěle odbránila a šlo se tak do nájezdů, v nichž z našich řad jako jediný uspěl Zelinka, zatímco v domácích barvách hned dva střelci a bod navíc tak zůstává Kanonýrům.

Autor: Lukáš Jenšík

Související odkazy