PanthersLiberec
6:12(3:4,1:5,2:3)
so 19. 3. 2022 14:00 @ SH ZŠ Rudná, CE soutěž juniorů, 1. kolo

Junioři Liberci podlehli i přes brzké vedení, rozhodla druhá třetina

Po skvělém začátku následoval nepovedený průběh. Junioři sice ve čtvrtfinále s Libercem brzy vedli o dvě branky, vedení ale neudrželi a severočeskému soupeři podlehli v prvním utkání série vysoko 6:12. Odveta se hraje v úterý na hřišti protivníka.

Severočeši dorazili do Rudné posílené i o vycházející hvězdy mužské Superligy Filipa Smutného a Šimona Stránského, zejména druhý jmenovaný pak v prvním zápase čtvrtfinále ukázala, proč měl v nejvyšší tuzemské soutěži průměr přesně jedné branky na zápas. Panteři totiž sice brzy vedli zásluhou dvou tref Vejlupka, ještě během první třetiny se ale dostali do ztráty. Průběžné skóre 3:4 ještě neznamenalo žádnou velkou katastrofu, druhá třetina, respektive její velmi nepovedený závěr, ale vše změnil.

Liberec přidal tři branky v pouhých třech minutách a zápas prakticky rozhodl. Do závěrečné části se totiž nastupovalo za stavu 9:4 v jeho prospěch, hosté navíc byli při velké chuti – v prostřední periodě totiž domácím dovolili pouhé čtyři střely na branku, sami přitom mezi tři tyče mířili hned čtrnáctkrát a o přestávce tím vyhnali Ulrycha z panteří svatyně.

Změna v brankovišti sice svěřence Patrika Míky nakopla a hned po minutě uzavřel hattrick Vejlupek, zbytek utkání ale patřil opět libereckým florbalistům, kteří nešetřili ani nového muže v brankovišti Šablera. Ten nakonec kapituloval třikrát, za domácí už pouze kosmeticky snižoval Zdrubecký, Panteři navíc v závěru ještě hráli pětiminutové oslabení za nevybíravý zákrok Vejlupka, ani celkem pětibodový Šimon Stránský však už žádnou trefu nepřidal a Liberec se tak ujal vedení ve čtvrtfinálové sérii díky výsledku 12:6.