Junioři doma v nepříjemném dvojboji získali tři body

Juniory čekala doma další várka podzimních odvet, tentokrát proti silným výběrům Mladé Boleslavi a Liberce.

Boleslav rozhodla ve třetí třetině

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj našich nadějí, podruhé v sezoně proti favoritovi z Mladé Boleslavi.

Podle očekávání měl soupeř více ze hry a tlačil se dopředu. I přesto si ale naši hráči vytvořili velkou řadu gólových příležitostí, které bohužel nevyužili. Po čtyřiceti minutách bylo skóre 2:4 a všichni přítomní se chystali na závěrečný finiš.

Najednou ale na tabuli svítilo skóre 2:6 a proběhla nebezpečná standardní situace před soupeřovou bránou, kde došlo k velmi zásadnímu momentu. Rozhodčí i přes dopravený míček do sítě signalizoval hráči domácích dvě minuty za hru rukou. Tomuto nepochopitelnému verdiktu přispěl fakt, že hráč stál k rozhodčímu zády a nemohl vidět kam přesně míček letěl. Následovaly tedy dvě minuty oslabení, které soupeři využili a pohlídali si závěr celého utkání.

Závěrem nutno pochválit gólmana a hráče za předvedený výkon v prvních dvou třetinách. Třetí i díky kouskování hry zbytečnými fauly a frustrací hráčů byla nekoukatelná.

Děkujeme za příchod všech fanoušků.

Autor: Josef Nový

Nedělní bitva ve znamení velkého obratu

V 16. kole jsme narazili na severočeský Liberec, který jsme minule zdolali až na samostatné nájezdy a tak nám měl soupeř co vracet.

Výkon v první třetině od nás nebyl moc přesvědčivý, což dovršil inkasovaný gól 3 sekundy před sirénou. Skóre na tabuli v tu chvíli ukazovalo 2:3 v prospěch hostí. Druhé dějství hry patřilo spíše obou brankářům, kdy i přes nejvíce střel ve třetině (12:11) padla pouze jedna branka a to necelé dvě minuty před koncem po zmatku v naší defenzívě. Do šatny jsme šli tedy s dvougólovou ztrátou.

Do poslední části jsme vstoupili velice živě a hned po devíti minutách už skóre znělo v náš prospěch (5:4). Klíčovým se ukázal také neproměněný nájezd hostí, při kterém si Kristián dobře postavil brankovou konstrukci a tak se žádný další zvrat nekonal. Zápas se dovršil 5 minut před koncem gólem na 6:4. V Rudné tedy zůstávají všechny tři cenné body a my se můžeme těšit na nadcházející zápas proti Kladnu.

Autor: Adam Eliáš