Junioři berou první výhru, ve vyrovnané bitvě přetlačili Gullivers!

Výjezd na jih Moravy konečně přinesl kýžené vítězství. Junioři sice v sobotu nestačili na Bulldogs, vše si ale v Brně vynahradili druhý den, kdy si nenechali sebrat vypracovaný náskok a nakonec přetlačili Gullivers poměrem 6:5!

Na juniory čekal výjezd na víkendová utkání do Brna. Většina týmu jela týmově vlakem, jen trojice dorostenců vyrazila následně z turnaje dorostu autem společně s trenérkou.

Věděli jsme, že sobotní zápas bude hodně těžký. Soupeř na nás vlítl hned od začátku a zaslouženě se ujal vedení. Odolávali jsme a v druhé části první třetiny našel Hron krásnou krosovou nahrávkou Leiše. Druhou třetinu jsme zahájili početní převahou, ale nedokázali jsme ji zužitkovat. Naopak soupeř využil náš výpadek a značně navýšil své vedení. Přišel poté logicky oddechový čas, kdy bylo potřeba naše hráče probudit. Což se povedlo a důkaz tomu je i vyhraná třetí třetina, která byla odmakaná od všech na maximum, byť tedy nepřinesla vytoužený obrat ve skóre.

Po utkání jsme jeli týmově na druhou halu, kde jsme shlédli nedělního soupeře, a společně se navečeřeli. Následně nás čekal přesun na hotel. V neděli ráno jsme týmově vydatně posnídali, doregenerovali a vyrazili na druhé utkání. Na týmu bylo znát, že si Panteři chtějí po sobotním zaváhání zpříjemnit zbytek brněnské výpravy ziskem 3 bodů a od začátku tomu šli naproti.

Ačkoliv se jako první dokázal prosadit soupeř, tak již o čtvrt hodiny později jsme si dokázali vybudovat vcelku příjemný náskok dvou gólů a to především zásluhou první lajny a úspěšně proměněné přesilovky. Druhá perioda byla i co se týká vstřelených branek vyrovnaná, kdy nejdřív soupeř dokázal srovnat krok ve skóre, což jsme ovšem nemohli připustit, a vedení o dvě branky si tak vzali ještě do konce třetiny zpět. Závěrečnou část sice ovládl soupeř, ale na zisk bodů to nestačilo.

Zodpovědným výkonem do obrany, který byl podpořen skvěle chytajícím Juldou jsme si dokráčeli pro letošní první (a rozhodně ne poslední) 3 body. Je potřeba vyzdvihnout výkon první lajny, které tento zápas neskutečně sedl a také stojí za zmínku vysoká úspěšnost našich početních výhod i nevýhod.

Autoři: Andrea Nováková a Dominik Hudec