PanthersTatran
1:14(0:4,0:4,1:6)
ne 12. 2. 2023 15:30 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 20. kolo

Jediný gól nestačil, ženy prohrály s Tatranem

Solidní druhá třetina a závěrečná korekce. To byly dva hlavní světlé momenty extraligových #princezen, které doma prohrály s Tatranem vysoko 1:14.

Panterky měly už před zápasem jistotu toho, že se v bojích o udržení jako první představí na hřišti soupeře – desátý Liberec by ani v případě vítězství nemohly dohnat. I přesto začaly proti Tatranu aktivně a několikrát se dostaly i do zajímavé šance, produktivita v nich ale nebyla dobrá a do vedení tak logiky odskakoval soupeř. Ten spoléhal jak na místy až drtivý tlak, tak i nebezpečné brejky – několikrát totiž dokázal hbitě otočit hru a vlétnout do otevřené domácí obrany v několika lidech.

Panterkám asi nejlépe vyšla první část druhé třetiny, v níž nejenže udržely hostující kanonýrky na uzdě, ale samy i několikrát zahrozily – hodně aktivní byla zejména Pavlicová, která ale z nemála příležitostí kontaktní gól vydolovat taktéž nedokázala. I přes panteří vzdor tak Tatran v obou úvodních třetinách přidal po čtyřech gólech a do závěrečné periody si odnášel klidný náskok.

V té třetí už se navíc na domácí sestavě projevila únava a hosté tak k tradičním čtyřem trefám za dvacet minut přidali ještě další dvě. Byla to z pohledu Panthers nejnepovedenější třetina jak výsledkově, tak i herně, proto je možná trochu paradoxní, že právě na jejím závěru přidaly svůj jediný gól v utkání – ránu Zubové sice ještě zastavila tyčka, do odkryté klece nicméně pohodlně dorazila míček Schmiedová a stanovila tak konečné skóre na 1:14.