Související zápas

Panthers Praha
PanthersBlansko
7:6 sam. náj.(1:0,1:3,4:3)
so 4. 11. 2023 15:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 9. kolo
20_1640940998.jpg
2548_20231107_094058.jpg

Infarktový závěr se šťastným koncem, muži v nájezdech přetlačili Blansko

V devátém kole Národní ligy jsme v Rudné přivítali dalšího nováčka pro letošní rok - Blansko. Zprvu to vypadalo, že se bude jednat o první tým, který porazí naše muže, ale naštěstí nám ukořistili pouhý bod.

Na lavičku se vrátil hlavní trenér Míka po služební cestě do Číny. Začátek třetiny byl opět oťukávací, jak to tak bývá, když hrajete s nováčkem. Byli jsme lepším týmem, měli více ze hry, ale gól se nám podařilo vsítit až po delší době a to střelou z dálky, kterou doklepal Zelinka.

Druhou třetinu jsme zahájili poměrně laxně, jako kdybychom byli ještě myšlenkami v šatně na pauze. Čehož samozřejmě soupeř využil a hned v prvním střídání a ještě v oslabení skóruje. Záhy chybně vyřešený souboj u mantinelu na naší polovině a následně volný hráč na středu, který měl snadnou práci a tím soupeř šel do vedení. To navýšil ve své přesilové hře, kdy i paní zdravotnice si všimla toho krosu a předvídala, co se asi může stát - měla pravdu! Do konce třetiny se nám podařilo snížit o jednu branku při odloženém vyloučení, kdy si to hráči nahoře krásně ťukali mezi sebou a Hudec to vzal do vlastních rukou a střelou tahem dopravuje míček za záda soupeře.

Do třetí třetiny jsme vstoupila zase jinak a lépe. Hodně jsme tlačili, vytvářeli si šance, ale furt ne a ne to tam spadnout. V polovině třetiny došlo k vyloučení na 2+2 pro náš neprospěch, čehož soupeř využil, jak jen mohl. Gólman Šabler s tím pranic nemohl udělat. Toto si vyžádalo jasný oddechový čas pro domácí tým, kdy potřebovali zařadit vyšší rychlost, aby s utkáním ještě něco udělali. Nejprve střela z dálky, kterou gólman hostí jen vyrazil a Prokůpek se lépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Následně rychlý protiútok po pravém mantinelu, kdy Lombino našel krosovkou Zelinku, který měl lehkou práci s tím dopravit míček do branky. Poté ještě Vavroušek prudkou střelou od mantinelu a rázem je srovnáno. Ovšem ztrátu na středu soupeř hned potrestal a opět šel do vedení. Závěrečná hra bez brankáře nám přinesla tížené ovoce, když se prosadil Wojnar.

Prodloužení nic extra nepřineslo, tudíž o vítězi zápasů musely rozhodnout až nájezdy. Soupeř z dvou možných nedokázal proměnit ani jeden, kdežto oba naši hráči (Mašát a Zelinka) si počínali daleko lépe a bylo jasné, komu připadnou dva body do tabulky.

Autora: Andrea Nováková

Související odkazy