ChodovPanthers
– : –
ne 13. 3. 2022 17:00 @ SH Jižní Město, Extraliga žen, 7. kolo

Heroický výkon nestačil, ženy končí v play-off

Famózní výkon Kristýny Horňákové, čtyři body Markéty Valešové a Markéty Žbánkové a vedení 5:2. Ani to nakonec Panterkám nestačilo k premiérovému vítězství v play-off, Chodov totiž ovládl závěr čtvrtého vzájemného čtvrtfinále a brankou 65 sekund před sirénou ukončil svým soupeřkám sezonu.

Senzace a historické vítězství bylo blízko. Tak blízko, jako nikdy předtím. Panterky ještě osm minut před koncem držely nad velkým favoritem z Chodova tříbrankový náskok a heroickým výkonem si šly pro prodloužení série. Až drtivý nápor Lvic v závěrečných chvílích znamenal obrat a hodně hořký konec turbulentní panteří sezony.

Přitom začátek té závěrečné bitvy rozhodně nenapovídal tomu, že by snad mělo dojít k nějakému překvapení. Chodov už po minutě vedl a celkově za první třetinu Panterky přestřílel drtivým poměrem 18:4, z čehož ale stejně jako v sobotu vykouzlil vedení pouze o jednu branku – na druhý zásah Prontekerové reagovala pohotovou dorážkou Valešová. Nutno však podotknout, že za průběžným stavem stál i výborný výkon Horňákové a její poctivá předzápasová příprava podobě kvalitního postavení své svatyně, která domácí hráčky několikrát zachránila od pohromy.

Co se ale zcela vymykalo do té doby v sérii běžnému průběhu byla třetina druhá. Ač znovu došlo k jednoznačné střelecké převaze ze strany chodovských Lvic, které na do neuvěřitelné formy se dostávající Horňákovou vyslaly devatenáct střeleckých pokusů, neuspěly ale ani jednou – byla to dokonce jejich první bezgólová perioda v letošních vzájemných zápasech.

Naopak Panterky využily naprosté maximum – z šesti příležitostí hned třikrát rozvlnily síťku za Christianovou a ve všech třech případech se o to zasloužila Markéta Žbánková, která čistý hattrick zkompletovala za pouhých 278 vteřin! Panteří šestasedmdesátka nejprve z bezprostřední blízkosti využila dobré napadání Valešové, následně po přiťuknutí od Florianové zamířila nechytatelně k tyči. Pomyslné čepice následně fanouškům sundala opět po skvělé práci Markéty Valešové, která sice na Christianovou z úniku nevyzrála, odražený balonek ale za dezorientovanou reprezentantku dorazila právě Žbánková.

Kuriózní zásah Valešové nestačil, Chodov otočil skóre v samotném závěru

V té chvíli Panterky k překvapení naprosté většiny osazenstva vedly už 4:2 a to ještě nebylo vše. Hned v úvodu závěrečné třetiny došlo ke kuriózní situaci, kdy Žbánková z dálky mířila mimo, její rána ale trefila hokejku Valešové, od níž se míček velkým obloukem odrazil do protipohybu Christianové a i přes velkou snahu hostující brankářky nakonec skončil v síťce.

Vedení 5:2 už dávalo svěřenkyním Pavla Skazka nemalé naděje k prodloužení série, což svými zákroky potvrzovala i Kristýna Horňáková, která až do konce 53. minuty naprosto deptala všechny chodovské kanonýrky. Celkový počet 61 střel na bránu, z toho 24 jen ve třetí třetině, ale nakonec byl i nad její síly. Lvice svůj obrat započaly právě na konci 53. minuty, kdy se nejprve z dorážky prosadila Keprtová a jen o 17 sekund později jí korekcí na 4:5 následovala důrazná Plášková. Vyrovnání docílila tři a půl minuty před sirénou krásnou ranou Chudá a když už to vypadalo, že by zápas mohl poprvé v sérii dojít až do prodloužení, zasadila smrtící úder po drtivém tlaku a kombinaci v útočném pásmu Panterkám Vachovcová.

Domácí hráčky už se na odpověď nezmohly, naopak ještě díky opět skvělé Horňákové přežily hostující trestné střílení, i přes výkon na hranici sil tak s Chodovem padly těsně 5:6 a sezona pro ně ve čtvrtfinále končí tím nejrychlejším možným způsobem.